אפל? סמסונג? אלו השמות החמים היום בשוק הסמארטפונים העולמי, אבל החברה הטיוואנית HTC, זו שהייתה כאן עוד לפני שרבים מאיתנו ידעו מהו סמארטפון, הצליחה לעקוף את כולם ומכרה הכי הרבה מכשירים ברבעון האחרון ברחבי ארה”ב.

לפי דו”ח של האנליסטים ב-Canalys, לקחה HTC את ההובלה עם 5.7 מיליון מכשירים שנמכרו בארה”ב בין החודשים יולי לספטמבר השנה, שהם כ-24 אחוזים מהשוק, כשלאחריה נמצאת סמסונג עם 21 אחוז ואפל עם 20 אחוזים. RIM עדיין מחזיקה את הראש מעל המים עם 9 אחוזים מהשוק.

HTC לא יכלה לדמיין שנה מוצלחת מזו ובזמן שאפל וסמסונג מתקוטטות ואפל משתהה עם השקת ה-iPhone האחרון, שיווקה החברה במרץ מכשירי אנדרואיד חזקים מכל הסוגים וכבשה גם את מכשירי  הדור הרביעי המשווקים לכל הרשתות הגדולות בארה”ב.

בעברה הרחוק (2000), HTC הייתה יצרנית מכשירים עבור חברות מובילות אחרות כמו Palm ו-iPAQ (לשעבר), אולם במרוצת השנים החליטה החברה להפוך את שמה למותג, ובתוך חמש שנים הפכה מחברה לא מוכרת לאחת היצרניות הגדולות. אך למרות השמחה, הרבעון האחרון של אפל מצטייר כאחד הטובים בהיסטוריית מכירות האייפון של החברה, כאשר רק בתוך מספר ימים נמכרו 4 מיליון מכשירים בלבד. לכן, ההובלה של HTC לא תימשך כפי הנראה זמן רב.

תמונה: cc izensun Flickr

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.