כידוע, מיקרוסופט הקשיחה את המדיניות בכל הקשור לחומרת מכשירי ה-Windows Phone 7 החדשים, ואחת המגבלות היא שאין אפשרות להרחיב את זיכרון המכשיר בכרטיס זיכרון חיצוני. בדומה לאפל, יצרני המכשירים משתמשים בזיכרון מוטמע וקבוע כחלק מחומרת המכשיר. זהו זיכרון יקר יותר מאשר כרטיס microSD, וכמובן שלא מאפשר למשתמש להחליפו, או ליצרן להגדילו בעתיד.

אך בניגוד להצהרות מיקרוסופט, נראה כי חלק מיצרני מכשירי ה-WP7 בחרו דווקא בכרטיס זיכרון שליף מסוג microSD. אחרי סמסונג Focus, מתברר כי גם ל-HD7 יש כרטיס פנימי חבוי בתוכו. האתר the unwired מגלה כי לאחר שפתחו את צידו האחרוי של המכשיר התגלה להם כרטיס micro SD בנפח 8GB של SanDisk, מה שאומר כי ניתן להחליף כרטיס ולהרחיב את זיכרון האחסון של HD7. החבר’ה ניסו להחליף לכרטיס אחר, אולם נראה כי המערכת אינה בנויה לכך בצורתה הטבעית, ובניגוד למכשירים אחרים לא תוכלו להחליף בקלות לכרטיס אחר זאת כי המערכת נותן שגיאה ולא מאפשרת מעבר בין כרטיסים.

את הטעינה הראשונית של הכרטיס, המערכת מבצעת לאחר Hard Reset, כך שניסיון לבצע זאת לא צלח בפעם הראשונה, אך מספר פעמים לאחר מכן המערכת כן זיהתה את הכרטיס החדש. אז לכל מי שמתכנן לרכוש את ה-HD7 יודע כעת כי ניתן לשדרג את הזיכרון במידה ויחפוץ בכך, ומעניין האם שאר מכשירי הסדרה של HTC גם כוללים אפשרות שכזו.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.