האם אנחנו לפני Antennagate 2? משתמשים ברשת T-Mobile שבארה"ב מדווחים כי מכשיר ה-HTC HD7 סובל מירידת קליטה כאשר אוחזים במכשיר במצב מסויים. “אחיזה במכשיר במצב טבעי גורמת לירידת מספר קווים בעוצמת הקליטה, מה שגורם לחוסר יכולת לביצוע שיחה או תקשורת נתונים,” אמר אחד המשתמשים.  בוידאו שהעלו לרשת (בהמשך), ניתן לראות את הבעיה בבירור את התקלה כאשר המשתמש רק אחז במכשיר עוצמת הקליטה יורדת לחלוטין.

HTC מצידה מנסה להדוף את הטענות: “איכות המוצר הוא המפתח החשוב ביותר בעיצוב המכשיר ל-HTC. כדי להבטיח קליטה איכותית ביותר, האנטנה ממוקמת במקום שהכי פחות יכוסה על ידי המשתמש בזמן שהמכשיר בשימוש. אולם סביר כי עוצמת הקליטה תרד במעט כאשר מכסה המשתמש את המכשיר”.

לא ברור כעת מהו סדר גודל של התקלה וכמה משתמשים אכן סובלים מבעיה זו, אך במידה וזה ימשיך ייתכן כי HTC צפויה לעמוד במצב דומה לזה של אפל כאשר הושק מכשיר ה-iPhone 4.

כזכור, אחת הפרשיות שאפל לא תרצה לזכור היא ה-“Antennagate”, כאשר צרכנים רבים התלוננו על בעיות קליטה קשות במכשיר. בתחילה אפל הגיבה בספקנות לתקלה וטענה כי "המשתמשים לא אוחזים במכשיר נכון", אך כאשר יותר ויותר משתמשים חוו בעיות הקליטה, הבינה אפל כי היא חייבת לתת פתרונות. התקלה במקור מתרחשת בזמן שהמשתמש אוחז במכשיר בצד השמאלי התחתון, ובמגע בחלקי המתכת גורמות לירידה במד הקליטה עד כדי ניתוק אצל חלק מהמשתמשים. לאחר פתרון הבעיה, אפל החלה במסע הכפשות על יריביה, והציגה בעיות קליטה לכאורה גם בבמכשירים פופולריים אחרים כדוגמת Droid X ,N97 ,Blackbarry ועוד. תגובתם של החברות לא איחרה לבוא כשהציגו חזית אחידה מול אפל וטענו כי אצלם הכל כשורה.

קרא עוד:  מצלמה בהפתעה: 5 מכשירים עם מצלמה נשלפת

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.