בוקר היום השני ב-MWC 2011 נפתח עם מחשב הטאבלט החדש של HTC. ה-HTC Flyer הוא טאבלט בגודל 7 אינצ’ (1024×600) ורץ על מעבד 1.5GHz של Qualcomm (חד ליבה) עם זיכרון 1GB RAM ויבוסס על מערכת ההפעלה אנדרואיד (כמובן) בגרסה 2.4, הגרסה המשודרגת לאנדרואיד 2.3, עם ממשק ה-Sense המחודש.

הטאבלט מגיע יחד עם עט סטילוס אקטיבי בעל סוללה פנימית התומך במסך Capacitive ומאפשר כתיבה על המסך עם זיהוי כתב יד. ממשק ה-Sense החדש מותאם מעתה למסכים גדולים יותר ומגיע עם מספר וודיג’טים חדשים המיועדים לשימוש בסטילוס ותכני מדיה ומשחקים עם שירות OnLife ש-HTC שותפה לו.

ל-Flyer מעטפת אלומיניום בדומה למכשיר ה-Legend ומצויד במצלמה 5 מגה פיקסל אחורית, 1.3 מגה פיקסל קדמית, זיכרון 32GB,  חריץ microSD, קישוריות WiF/Bluetooth 3.0 וסוללה בעוצמה של 4,000mAh המספקת עד 4 שעות עבודה או כמעט חודשיים במצב המתנה. הוא שוקל 415 גרם (מעט יותר מה-Galaxy Tab) ויכלול גם תמיכה בניגון Xvid.

מדוע לא Honeycomb?
HTC Flyer לא רץ על מערכת האנדרואיד המותאמת לטאבלטים בגרסה 3.0, זאת לדברי HTC בשל הזמן הקצר שהיה להם כדי לבצע את השינוי. החברה מתכננת לשדרג את הטאבלט בהמשך לאחר שיושק דרך עדכון ברשת או המפעילה המקומית.

HTC תשיק גם מגוון אביזירים כדוגמת מקלדת אלחוטית, עמדת עגינה ונרתיק, זאת לאחר ההשקה הגלובלית הצפויה להתרחש ברבעון השני של השנה.