אנחנו תמיד מתעניינים לדעת את תגובת היצרניות והסיבה שבגללה היא לא משחררות עדכון למכשירים, אבל איכשהו זה לא מסתדר לנו לנוכח העובדה שהקהילה עושה עבודה לא רעה בהתאמת מכשירים ישנים יותר לגרסאות חדשות, ובכל זאת צריך לתת להם הזדמנות.

באמצע החודש פורסם כי המפעילה הקנדית TELUS הציגה רשימה של מכשירי HTC שיקבלו עדכון לגרסת ה-ICS. אחד המכשירים היא ה-Desire HD אשר היה בתחילה מאושר כמכשיר המקבל עדכון, אולם לאחר מספר שעות השתנתה הרשימה והמכשיר סומן בקו ככזה שלא יקבל עדכון. הפליפ פלופ הזה כבר נשמע לנו מוכר, ואכן התברר כי הוא לא יקבל את העדכון.

לאחר כעס הלקוחות, ב-HTC החליטו להסביר מדוע Desire HD לא יעודכן לגרסת האנדרואיד 4.0. בחברה מסבירים כי גודל העדכון של המערכת הוא כה גדול עבור המכשיר, אשר ידרוש לבצע שינוי במחיצות הזיכרון הפנימי (re-partition) וכתוצאה מכך למחוק את הנתונים של המשתמש. HTC אמרה כי בביצוע עדכונים היא תמיד מעוניינת בשיפור חווית השימוש וזה לא היה המקרה עם האנדרואיד 4.0 על גבי ה-Desire HD: “אנו מאמינים כי העדכון צריך תמיד לשפר את חווית המשתמש וצריך להעריך כל עדכון על בסיס קריטריון זה. למרות שאנו מודעים מאוד לאכזבה מן ההחלטה, אנו מאמינים כי השפעה על חוויית השימוש הייתה גדולה מידי. אנו יודעים כי מדובר בשינוי מהצהרתנו הקודמת ואנו באמת מתנצלים על כך.” נאמר בהצהרה.

קרא עוד:  לפוקו יהיה גם מכשיר Lite?

ההסבר של HTC נשמע כהגיוני. אם אכן ישנו שינוי במחיצות הפנימיות של המכשיר והמידע האישי נמחק, זה יכול לגרום לתסכול רב למשתמש הממוצע שלא תמיד מודע לצעדים שהוא נוקט בעדכון המכשיר. באותה נשימה, HTC יכלה לשחרר את העדכון להורדה באופן ידני, ולאפשר למשתמשים שמעוניינים בכך ומבינים את הבעייתיות, לבצע את העדכון בעצמם.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.