אחרי שצמצמה את פיתוח הטלפונים, היצרנית הטיוואנית HTC החליטה להיכנס לתחום חדש וחושפת את חזונה העתידי למכשיר טלפון חכם המתוכנן במיוחד לשימושי מסחר במטבעות ווירטואליים ורשתות 'בלוקצ'יין' (Blockchain). הפרויקט, המתנהל תחת שם הקוד Exodus, נמצא תחת פיקוחו של פיל צ׳ן (Phil Chen), מנהל תחום ה-Blockchain בחברה, שבתפקידו הקודם היה אחראי על פיתוחה של ערכת המציאות המדומה Vive.

ב-HTC טוענים כי ה-Exodus יתמוך במספר פרוטוקולים שונים, כך שיוכל להתחבר לרשתות Blockchain רבות בו-זמנית. כל מכשיר יוכל לתפקד כנקודת קצה (Node) ברשת, וישמש כארנק אוניברסלי לצורך אגירה ושימוש במטבעות ווירטואליים. כל פרטי המשתמש ישמרו על המכשיר עצמו, ו-HTC לא תשמור או תגבה את הנתונים הללו בענן.

 

ל-Exodus אין עדיין תאריך יציאה רשמי, אך החברה כבר אוספת פרטים של לקוחות המתעניינים ברכישתו, וייתכן שניתן יהיה אפילו לשלם עבורו באמצעות מטבעון ביטקוין. למרות ש-HTC טוענת כי היא חלוצת התחום, בהחלט לא מדובר בחברה הראשונה המכריזה על טלפון חכם המיועד במיוחד לשימושי Blockchain. אחת החברות שהקדימו אותה היא Sirin Labs הישראלית שכבר הכריזה על הטלפון שלה בחודש ספטמבר האחרון, והוא צפוי להגיע למדפים לקראת סוף השנה הנוכחית.