בארוע השקה משותף של יצרנית הסמארטפונים HTC ו-Verizon, ספקית הטלקום האמריקאית, נחשף השלב הבא במירוץ החימוש של מכשירי האנדרואיד.

ה-DROID DNA, הוא מפלצת חומרה בעלת מעבד מעבד Snapdragon S4 Pro מרובע ליבה בתדר של 1.5 ג'יגה הרץ (כמו בנקסוס 4), 2GB RAM ו-16 ג'יגה זיכרון פנימי (הניתן להרחבה כמובן), אולם גולת הכותרת שלו היא המסך, אשר מתפרש על 5 אינץ' של רזולוציית 1080p מרהיבה (או Full HD בעגה המקצועית…). כן, מדובר ברזולוציה שלא הייתה מביישת מסך שמקומו בסלון הביתי, שלא לדבר על מסך בגודל 5 אינץ', מה שיוצר צפיפות פיקסלים של 440ppi. הרבה מעבר ל-iPhone5 ושאר מניפי דגל האנדרואיד הנוכחיים.

למכשיר מצלמה 8 מגה פיקסל עם פלאש LED המצלמה כמובן ב-1080p, מצלמה 2 מגה פיקסל קדמית, תקשורת LTE, Wi-Fi, NFC, Bluethoot 4.0 וכן ה-Beats Audio שעוד איתנו. הסוללה בעלת קיבולת של 2020mAh כשהיא מגיעה גם עם עמדת הטענה אלחוטית. מערכת האנדרואיד המגיעה כאן היא בגרסה 4.1 Jelly Bean יחד עם ממשק הסנס 4 פלוס, משהו שכבר ראינו ב-One X פלוס האחרון.

אם גם בכם מתעורר עכשיו הרצון העז להשיג אחד כזה, תאלצו להמשיך לחכות. נראה ש-HTC החליטה לשחרר בינתיים את מכשירי הדור הבא שלה בכל שוק מלבד השוק האירופאי (אשר אנחנו מהווים אח חורג לו), ולאחר שהכריזה על ה-J-butterfly לשוק היפני (שזה אותו מכשיר רק עם שם מוזר, כיאה לשוק היפני) HTC משחררת את ה-DROID DNA בלעדית לverizon האמריקאית ($199 עם חוזה לשנתיים) חובבת ה-CDMA, מה שאומר שלא נראה אותו מתרוצץ אצלנו.

אנחנו בינתיים נמשיך לחכות לתערוכת MWC הבאה, שם כנראה תחשוף גרסה גלובלית (ואולי אף משודרגת?) של המכשיר הזה.

כתב: אדם רפופורט