ברוב מכשירי HTC קיים ממשק ה-Sense UI השימושי על מערכת האנדרואיד, אולם מתברר כי הממשק בגרסאותיו האחרונות מחביא בתוכו פריצת אבטחה חמורה החושפת את המשתמש לזליגת המידע האישי שבמכשיר.

לדברי Android Police שגילו את הפריצה, המכשירים בגרסאות האחרונות שלהם אוגרים מידע אישי בקובץ נתונים אשר חשוף הנגיש לכל יישום במכשיר שיש לו גישה לאינטרנט, דבר שקיים כמעט לכל אפליקציה מותקנת, כך שיאפשר להאקרים לתפוס את המידע ולהוציא אותו החוצה דרך יישום זדוני. המידע הנגיש כולל בין היתר חשבונות משתמש, מיקום אחרון הידוע לפי ה-GPS כמו גם ההיסטוריה הקודמת, מספרי טלפון מיומן השיחות, נתוני SMS ולוגים שהמערכת רושמת.

נוסף לכך, החוקרים אומרים כי בכל מכשיר HTC קיימת חבילת כלים האוספים מידע מערכת ונתונים אישיים וגילו כי ישנו יישום שנקרא androidnvncserver לביצוע גישה מרחוק באמצעות VNC ומאפשר ל-HTC להשתלט על מכשירים במידה ותרצה בכך. עם זאת, השירות אינו מופעל כברירת מחדל ולא ברור מהו מטרתו.

בין הטלפונים אשר זוהו כבעייתיים הם בעיקר האחרונים ש-HTC השיקה עם ממשק ה-Sense UI האחרון כמו ה-Evo 3D, Thunderbolt ואחרים, וייתכן כי גם מכשיר ה-Sensation חשוף לזליגת המידע.

בינתיים HTC לא הגיבה על הדברים שנאמרו וב-Android Police שיחררו סרטון המסביר כיצד לבדוק האם גם אצלכם קיימת הפריצה (בהמשך). כבר בעבר נאמר על כך שאפל אוגרת מפה מדויקת על מיקום המכשיר במהלך השימוש בו וגם גוגל עשתה דבר דומה לאחר ואין ספק כי נושא הפרטיות מדאיג מאוד, במיוחד לנוכח כמו המידע האישי המצטבר בסמארטפון שלנו.

-פרסומת-
מנווט בין העכבר למוצץ, מאסטר בפוטושופ ומבשל מטעמים להנאתו. צלם מיום היוולדו ("אל תקראו למצלמה בטלפון DSLR") וחושב שלא צריך להוציא יותר מ-1,500 שקל על סלולרי חדש‎.