באירוע של HTC שנערך ברגעים אלה בלונדון, ממש מתחת לאפו של הענק הפיני, נוקיה, הוכרז באופן רשמי על ה-HTC Desire HD.

ההכרזה לא מפתיעה אותנו כלל, שכן תמונות של המכשיר כבר הספיקו לדלוף לרשת הרבה לפני ההכרזה הרשמית. למרות שלמכשיר קוראים Desire HD לנו הוא נראה כמו מהדורה שחורה ומרשימה יותר של ה-HTC HD2 (כנראה שב-HTC למדו איך להתקין אנדרואיד על מכשירים של Windows Mobile), אך בניגוד לכפילו, הוא עשוי מקשה אחת של אלומיניום שחור והכפתורים בתחתית המסך הוחלפו בלחצי טאצ' בקום הכפתורים הפיזיים, בניגוד ל-Desire המקורי וכמו ב-Nexus One.
המפרט דומה אך משופר במעט: המכשיר יגיע עם אנדרואיד בגירסה 2.2 עם הממשק המותאם אישית של HTC, הלא הוא ה-Sense UI. כמו-כן למכשיר מסך גדול, אך לא גדול מדי, בגודל של 4.3 אינצ' מסך Super LCD, מעבד Snapdragon במהירות של 1Ghz עם 768MB RAM (!) וזיכרון פנימי של 1.5GB שניתנים להרחבה באמצעות microSD. בצד המצלמה תמצאו רזולוציה של 8megapixel עם פלאש לד-כפול ותמיכה בטכנולוגיית הסאונד הניידת Dolby Mobile.

עם ההכרזה על המכשיר, הכריזה HTC גם על בואה של גרסה חדשה של הממשק המפורסם, ה-HTC Sense, שבין החידושים שיהיה ניתן למצוא בה הוא: מחיקת מידע מרחוק, גיבוי נתונים לרשת, הצבה במסך הנעילה הודעה מותאמת אישית, איתור מכשיר הסלולר באמצעות מקלט ה-GPS, והכל דרך אתר ייעודי HTCsense.com, שנכון לכתיבת שורות אלה טרם עלה לאוויר.

המכשיר מיעד להגיע לאירופה ולאסיה באוקטובר (ניופאן, מה איתנו?) וזהו בהחלטה ה-מכשיר שהיינו רוצים לשים עליו את ידנו.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.