חברת HTC הרשימה צרכנים כשהתחייבה בשנה שעברה על מדיניות של 90 יום בלבד מרגע שיוצא עדכון למערכת ההפעלה אנדרואיד ועד שהוא מגיע למכשירים שלה. אבל עושה רושם שהיא קצת רתמה את הסוסים לפני העגלה, וכעת היא נאלצת לחזור בה ולהודיע שמערכת ההפעלה אנדרואיד 5.0 (לוליפופ) לא תגיע למכשיריה בקרוב, למרות שכבר חלפו שלושה חודשים מתאריך השחרור שלה.

הסיבה הרשמית, לפי החברה, היא שבניגוד לעדכוני אנדרואיד קודמים (כמו למשל בין 4.3 ג'לי בין ל-4.4 קיטקט), העדכון הנוכחי הוא הרבה יותר מאסיבי ומשמעותי, הן מבפנים והן מבחוץ, ולכן מצריך זמן התאמה גדול יותר. גוגל עצמה, כך טוענים בחברה, עדיין מייצבת את מערכת ההפעלה החדשה ואפילו משחררת עדכוני באגים לסמארטפונים שלה. HTC, אם כך, מעדיפה לעבוד על בינתיים גירסה יציבה שתתאים לכל המפעילות הסלולריות, ושואפת לשחרר אותה בבת אחת.

מתי זה יהיה? לא ברור. 90 הימים מאז שחרור לוליפופ כבר חלפו כאמור, וב-HTC לא ממהרים להכריז על דדליין חדש, אלא מסתפקים ב"מהר ככל האפשר". יחד אם זאת, אין סיבה להטיל ספק בכוונות של החברה, שכן HTC כבר שחררה את אנדרואיד 5.0 לכמה גירסאות של מכשיריה, ביניהן ה-M8 באירופה (השבוע),Google Play Edition וה-Developer Edition. כך שכל שנותר הוא להמשיך לחכות.