מכשירי הפייסבוק-פון שהוכרזו בתערוכת MWC בברצלונה, מהווים דריסת רגל קטנה לפייסבוק בתחום הסלולר. המכשירים פרי פיתוחה של HTC, מביאים מספר ממשקים לחובבי הפייסבוק (או יותר נכון מכורי הפייסבוק) וכפתור שיתוף מהיר בצבע כחול המאפשר לכם לשתף כמעט כל דבר עם חברים בצורה פשוטה וקלה.

אלו מכשירי אנדרואיד המיועדים לגיל הצעיר (וגם לנפש הצעירה) ומספקים אינטגרציה לפייסבוק בכמעט בכל מקום במכשיר. תוכלו למצוא ווידג'טים במסך הבית, לצלם, להעלות, להוסיף הערות ולתייג חברים מהמכשיר עצמו, לשלוח הודעות לחברים ועוד.

HTC מציעה שתי מכשירים המבוססים על מערכת האנדרואיד 2.4 Gingerbread והממשק החדש של ה-Sense. ה-Salsa מציע מכשיר מגע מלא בגודל 3.2 אינצ’ ומבוסס על מעבד 600MHz Qualcomm יחד עם זיכרון 512MB ROM, מצלמה 5 מגה פיקסל אחורית, ומצלמת VGA קדמית, קישוריות WiFi, מקלט GPS ו-Bluetooth. ה-ChaCha מספק את אותו המפרט, רק מביא מקלדת QWERTY חומרתית למי שאוהב להקליד וזאת בתוספת מסך מגע 2.6 אינצ’ HVGA.

האם כך דמיינתם את הפייסבוק-פון? לא בטוח. אבל פייסבוק כנראה חשבה לא רק על מכשיר אחד, כי נוסף ל-Chacha וה-Samba שהוכרזו, פייסבוק-פון נקרא גם המכשיר של INQ, כך שלא תופתעו אם תראו בקרוב מכשירים נוספים שנקראים פייסבוק-פון. צפו בתמונות נוספות בהמשך.

הכותב היה אורח של חברת יורוקום, נציגת נוקיה בישראל.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.