כפי שהובטח לנו, HTC החלה להפיץ עדכון למכשירי Sensation אשר מסיר את נעילת ה-Bootloader מהמכשירים. בכך מסתיימת פרשת הנעילה ש-HTC הסתבכה בה בחודשים האחרונים וגרמה למבוכה רבה ולירידה באמון הצרכנים בחברה.

העדכון הגיע לאתר HTC Dev שנפתח רק בשבוע שעבר בו HTC מאפשרת למפתחים להוריד רומים שלמים של גרסאות השונות לאנדרואיד למכשיריה וכן כלים נוספים לפיתוח עבור ממשק ה-Sense.

מי שלא המתין ל-HTC הם קבוצת unrevoked שהצליחה לפרוץ את המכשיר עוד לפני השחרור הרשמי, ושחררה כלי פריצה לרוב מכשירי HTC אשר נשלחו נעולים ללקוחות. HTC מצידה מעניקה בינתיים אפשרות גם רק לבעלי ה-Sensation ובהמשך גם צפויה לפתוח את הנעילה לבעלי גרסת 4G ו-Evo 4G.

פריצת ה-Bootloader מאפשרת למשתמש האנדרואיד לגשת לזיכרון המכשיר ובכך לבצע החלפת רומים וגרסאות שונות של מערכת ההפעלה שפתחים פרטיים פיתחו. ללא הפתיחה של ה-Bootloader, לא יתאפשר החלפת הרום ובכך מונע מהמשתמש לבצע שינויים במערכת.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.