כחמישה חודשים לאחר שהכריזה עליו לראשונה, השיקה HTC רשמית את ״טלפון הבלוקצ׳יין״ שלה – ה-Exodus. המכשיר זמין לרכישה דרך האתר הרשמי של היצרנית והתשלום עבור רכישתו חייב להתבצע במטבעות דיגיטליים – ביטקוין או אתריום – בסכום השווה לפי שערי המטבע הנוכחיים לכ-960 דולרים. הוא צפוי להגיע לרוכשים במהלך חודש דצמבר.

ייחודו של ה-Exodus 1, כך לפי HTC, הוא בקיומו של ״תא מאובטח״ לשמירת מפתחות עבור גישה למטבעות קריפטו. לאף אפליקציה אין גישה ישירה לתא זה, ואפילו לא למערכת ההפעלה עצמה. במקרה שהמידע בו נאבד, ניתן לשחזר אותו בעזרת שישה חברים המחזיקים כל אחד בחלק ממפתח ההצפנה שלו. בנוסף, מתפקד המכשיר כנקודת צומת (Node) ברשת הביטקוין, והוא מסוגל לשמש כארנק אוניברסלי לתשלומים במטבעות ווירטואליים.

יתר המפרט כולל את ערכת השבבים Snapdragon 845 של קוואלקום (Qualcomm) עם 6 גיגה-בייט של זיכרון עבודה ו-128 גיגה-בייט לאחסון קבצים. המסך הוא בגודל 6 אינץ׳ וביחס של 18:9, והמצלמות הן מקדימה והן מאחורה כוללות מערך של עדשות כפולות (8 מגה-פיקסל מקדימה, ו-16 מגה-פיקסל מאחור). נפח הסוללה הוא 3,500 מיליאמפר/שעה, והמכשיר עומד בתקן IP68 להגנה מפני רטיבות.

ראוי לציין בהקשר זה כי גם חברת Sirin Labs הישראלית מפתחת מכשיר טלפון חכם המותאם לשימושי בלוקצ׳יין. המכשיר נחשף מוקדם יותר ה שנה וזמין אף הוא לרכישה מוקדמת. הוא צפוי להגיע לחנויות בחודש נובמבר.