השמועות היו איתנו כבר מספר חודשים, וכעת HTC הציגה את מכשיר האנדרואיד הראשון שלה בגודל 5 אינצ’. המכשיר בשם HTC J Butterfly צץ באתר היפני של החברה עם הכיתוב “בקרוב” ובכך הביאה סוף לשמועות הרבות.

לא מדובר במכשיר קטן, אם הוא אינו גדול כמו הגלקסי נוט 2 שהושק אמש בישראל. המכשיר מציג מסך מגע 5 אינצ’, מעט גדול יותר מהגלקסי אס 3, אך המעניין הוא דווקא הרזולוציה אשר נראה לראשונה רזולוציה של 1080p עם צפיפות פיקסלים של 440ppi (!), שזה גבוה בהרבה ממכשיר האייפון 5. זהו גם יהיה מכשיר חזק למדי המכיל מעבד מרובע ליבות מסדרת Snapdragon S4 הפועל בתדר 1.5GHz יחד עם 2GB RAM ומצלמה 8 מגה פיקסל.

עיצוב המכשיר נקרה דק למדי כשעוביו עומד על 9.1 מ”מ, שזה מעט דק יותר מהנוט 2, ומגיע בצבע אדום, שחור או לבן יחד עם היכולות של Beats Audio. הסוללה הפנימית מספקת הספק של 2,020mAh ובגבו מצלמה 8 מגה פיקסל עם פלאש LED. ממשק ה-Sense רץ עליו יחד עם גרסת ה-Jelly Bean ואחסון פנימי בפח 16GB נוסף לחריץ microSD.

ה-J Butterfly הוא ככל הנראה דגם יפני בלבד, ובתקווה כי לאירופה וארה”ב נראה דגם נוסף עם מאפיינים דומים.

וידאו: סקירה ראשונית

-פרסומת-
מנווט בין העכבר למוצץ, מאסטר בפוטושופ ומבשל מטעמים להנאתו. צלם מיום היוולדו ("אל תקראו למצלמה בטלפון DSLR") וחושב שלא צריך להוציא יותר מ-1,500 שקל על סלולרי חדש‎.