היצרנית הטיוואנית לא מבזבזת זמן: מיד לאחר שגוגל (Google) חשפה את שמה של מערכת ההפעלה הבאה, אנדרואיד 'נוגט', הודיעה HTC על המכשירים שיעודכנו לגרסה המדוברת.

בציוץ שפרסמה HTC בחשבון בטוויטר שלה, הבטיחה כי שלושת מכשירי הדגל מהשנה האחרונה יעודכנו, וזה כולל את מכשיר הדגל הנוכחי HTC 10, מכשיר הדגל של אשתקד HTC M9 ומכשיר הפרימיום HTC A9 יהיו בין המכשירים הראשונים שיזכו לקבל את גרסת האנדרואיד החדשה כשזו תשוחרר באופן רשמי לקראת סוף השנה. בנוסף מדגישה HTC כי ייתכן ומכשירים נוספים יעודכנו לגרסה המדוברת, עת שגוגל תשחרר את קוד המקור של הגרסה החדשה ליצרניות על מנת שיתאימו אותה לממשקים שלהן.

באופן לא מפתיע, נעדר מהרשימה מכשיר ה- HTC M8 הפופולרי אלא אם כן תהיינה הפתעות של הרגע האחרון. בעוד חלק לא מבוטל מהמשתמשים עדיין מחזיקים במכשיר המדובר, הסיבה לאי התמיכה היא כי היצרנית כבר הבטיחה בעבר תמיכה בעדכונים לאחור למכשירים בני שנתיים – בעוד המכשיר המדובר בן כמעט 3 שנים.

יחד עם זאת, חשוב לזכור כאמור כי אין תאריך עדכני לשחרור גרסת האנדרואיד N החדשה, שכן הדברים תלויים כעת בידי גוגל עצמה ובנוסף, סביר כי גם אם וכאשר יפורסמו התאריכים המדוברים עדיין נראה לא מעט עיכובים מצד היצרניות עצמן כפי שראינו עם גרסת 'מרשמלו'.