ב-HTC הודיעו כי הם מתכוונים להשיק בסין גרסה עצמאית של משקף ה-Vive VR, שאינו מצריך חיבור למחשב או טלפון חכם ומבוסס על ערכת השבבים Snapdragon 835 של קוואלקום (Qualcomm). דובר מטעם HTC ציין כי מדובר במשקף שונה ממשקף המציאות המדומה העצמאי עליו הכריזה החברה ב-Google I/O, כנס המפתחים השנתי של גוגל (Google). זאת חרף העובדה כי שניהם מבוססים על אותה ארכיטקטורה.

השוני בין הדגמים תוצרת החברה מגיע בצד התוכנה – המשקף שהוכרז בכנס Google I/O יבוסס על פלטפורמת Daydream של גוגל בעוד הדגם שמיועד לשוק הסיני יבוסס על פלטפורמת VIVEPORT של החברה, שכבר קיימת על גבי המחשב האישי, וזו תאפשר למפתחים להמיר בקלות יחסית משחקי או יישומי מציאות מדומה, זאת בתנאי שהם אינם תובעניים מבחינה גרפית, למשקף העצמאי. ייתכן כי מבחינת חומרה מדובר במשקף זהה אך בעקבות האיסורים שקייים על גוגל בסין החליטה HTC להשיק גרסה נטולת גוגל ועם הפלטפורמה הקניינית של החברה.

מציאות מדומה ללא חוטים

תחום המציאות המדומה ומציאות מעושרת יוצר עניין רב אך ישנן עדיין לא מעט חסמי כניסה כמו: מחיר המשקף, כוח מחשוב וקלות שימוש אשר מונעים מרוכשים פוטנציאלים להתנסות עם הטכנולוגיה. מספר יצרניות הודיעו כי הן יפתחו משקף עצמאי שניתן פשוט ללבוש ולהתחיל להשתמש בו המייתר את הצורך בחיבור למחשב או לטלפון החכם. באוקולוס (Oculus) שבשליטת פייסבוק (Facebook) אף מנסים לתקוף שתי בעיות בו זמנית ובחברה עתידים להכריז על משקף עצמאי שיגיע לצרכן במחיר נמוך מ-200 דולר.

קרא עוד:  פתיחה מוצלחת ל-The Outer World, בדרך גם ל-Switch

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.