נראה כי HTC תפסיק לשווק בקרוב את ה-M8, לפחות במהדורה הנוכחית שלו, עתה כשה-(HTC One (M9 הוכרז. במקומו החברה מציגה את ה-(One (M8s המוחלש עם תג מחיר משתלם יותר.

על-מנת להציע את ה-M8s במחיר נמוך יותר החברה מחליפה את ערכת-השבבים (Soc), בעוד שאת מכשיר הדגל של השנה הקודמת הניעה ערכת השבבים Snapdragon 801, הרי שהגרסה המוזלת תצויד ב-Snapdragon 615, אותה ערכת-שבבים בארכיטקטורת 64-ביט שאנו רגילים למצוא במכשירי הביניים של החברה. ערכת-השבבים מבוססת, כאמור, על מעבד מתומן-ליבה בארכיטקטורה של 64-ביט כשארבע ליבות רצות במהירות שעון של 1.7 ג'יגה-הרץ וארבע ליבות במהירות של 1 ג'יגה-הרץ. מעבר לכך המפרט והעיצוב החיצוני אמור להיות זהה – מסך בגודל 5 אינץ' באבחנה של 1080P, מצלמת אולטרא-פיקסל באבחנה של 4 מגה-פיקסל עם חיישן ה-Duo, זוג רמקולי בום-סאונד קדמיים, מצלמה קדמית לשיחות וידאו וצילום תמונות 'סלפי' באבחנה של 5 מגה-פיקסל ועדשה רחבה, זיכרון עבודה בנפח 2 ג'יגה-בייט, זיכרון לאחסון בנפחים של 16 או 32 ג'יגה-בייט עם אפשרות להרחבת זיכרון באמצעות כרטיס microSD ותמיכה ב-LTE.

על-פי הדיווח אשר מגיע מהזרוע של HTC בבנלוקס, החברה תציע את המכשיר במחיר של ב-499 אירו, מחיר הנמוך ב-250 אירו מהמחיר המשוער של ה-(HTC One (M9. מכיוון שמדובר בזרוע של החברה בבנלוקס ניתן לצפות כי הדגם המדובר יגיע לבלגיה, הולנד ולוקסמבורג , כרגע טרם ידוע אם המכשיר יגיע למדינות נוספות באירופה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.