לאחר ספקולציות רבות לגבי עתיד חברת Palm ובצעד לא צפוי, הודיע היום ענקית המחשוב HP כי היא זו שתרכוש את חברת Palm תמורת 1.2 מיליארד דולר. לפי הדיווחים, במו”מ מול Palm עמדה חברת HTC וחברת לנובו, אולם HTC ביטלה את העסקה בשבוע שעבר לאחר שנבדקה מצבה הכספי הרעוע של החברה. HP מסרה כי תרכוש את החברה בערך של 5.70$ למניה כשרק באוקטובר האחרון שוויה עמד על $17.46. העסקה צפויה להיחתם ב-31 ליולי בתום הרבעון הנוכחי  ומנכ”ל פאלם, ג’ון רובינשטיין נשאר כרגע בתפקידו אולם לא ברור מהם השינויים הצפויים בחברה.

ה-Palm Pre וה-Palm Pixi שהושקו לפני שנה היו אמורים להיות נושא הצלחתה של החברה אולם הם לא זכו למכירות רבות כפי שציפו, זאת למרות מערכת ההפעלה החדשנית שפיתחה, ה-WebOS. פאלם תסייע ל-HP לחדור לשוק הסלולר, כך ש-HP מעוניינת להפוך לשחקן מרכזי ולהטמיע את מערכת ההפעלה WebOS במכשירים נוספים של החברה ואף ייתכן כי נראה בעתיד מחשב טאבלט מבוסס טכונלוגיות של פאלם. כיום גם חברת Dell, אחת המתחרות של HP בתחום השרתים נכנסה לשוק הסלולר בארה”ב עם Mini 3 מבוסס אנדרואיד, ובהמשך היא צפויה להציג מספר מכשירים נוספים.

“אנחנו מתרגשים באמון ש-HP נותנת בטכנולוגיות המובילות של פאלם המספקות את ה-webOS ומוצרים מובילים כדוגמת ה-Palm Pre. העוצמה והמשאבים של HP, עושה זאת לבחירת הפרטנר הטובה ביותר למיצוב והצמיחה של ה-WebOS.” אמר רובינשטיין.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.