WebOS או Windows, ה-Slate או Palm Pad, הם רק חלק מהשמועות הרבות ששמענו בשנה האחרונה על מחשב הטאבלט של HP, שהוצג עוד בינואר השנה. ה-HP Slate 500 הוכרז היום (סוף סוף) רשמית ומתברר כי HP לא שינתה את תוכניותיה המקוריות והציגה את מחשב טאבלט בגודל 8.9 אינצ’ (1024×600), ובין הראשונים להריץ את Windows 7.

מחשב הטאבלט החדש מבוסס על מעבד ה-Atom של אינטל מדגם Z540 (במהירות 1.8GHz), וכולל 2GB זיכרון RAM, דיסק פנימי SSD בנפח 64GB, מאיץ גראפי GMA 500 של אינטל, ועוד יותר חשוב – המחשב מנגן HD בזכות מאיץ HD של Broadcom. מבחינת ממשקים תוכלו למצוא Wifi b/g/n, תקשורת Bluetooth, חריץ USB 2.0, כניסת SD ויציאת HDMI.

ישנם זוג מצלמות, אחת מקדימה באיכות VGA לשיחות וידאו והשנייה מאחור באיכות של 3 מגה פיקסל. גודלו של הטאבלט נמדד 15×22 ס”מ ועוביו עומד על 147 מ”מ, משקלו 680 גרם המציב אותו במשקלו של האייפד אך יותר כבד מה-Galaxy Tab, וסוללת שני תאים ש-HP לא מגלה לנו כמה זמן היא מחזיקה. לא נמסר עדיין תאריך השקה ל-Slate 500, אבל מחירו יעמוד על $799 הכולל עמדת עגינה ונרתיק לאחסון.

המחשב יצטרף למחשב הטאבלט של אפל, האייפד שכרגע שולט בשוק, וכן ה-Galaxy Tab וה-BlackBerry PlayBook שבניגוד ל-Slate, לכולם ישנה גם אפשרות לתקשורת 3G, אולם כרגע, ה-Slate הוא בין היחידים המריץ את מערכת ההפעלה של מיקרוסופט.


-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.