היה ואיננו עוד: TouchPad

הודעתה של HP מיום חמישי האחרון הייתה דרמטית: טאבלטים נופלים, מכשירים גוססים והכל סביב מערכת אחת שרק יצאה וכבר בוטלה. לגבי ה”בוטלה”, ל-HP יש מספר רעיונות כיצד להשאיר אותה בסביבה, אמנם לא בטאבלטים או מוצרי מחשוב אישיים, אך יש תכנון כי היא תכנס למוצרים אחרים.

בכיר HP התבטא הערב כי לחברה אין תכנון להפסיק ולפתח את ה-WebOS והיא עדיין מתכוונת להטמיע אותה במוצרי חומרה שונים – גם של יצרניות אחרות. הכוונה כי HP תשמש ביכולות של המערכת לצורך הפעלה ותפעול מדפסות, מחשבים, בקרי שליטה ועוד, זאת במקביל לאפשרות שתהפוך את המערכת למוצר מדף ותמכור רישוי בדומה למערכת ה-Windows Mobile/CE.

Pre 3 הושק, הוזל ובוטל בארה”ב
עוד מכשיר שסופג מכה כואבת מהמצב: Pre 3 שהושק זה עתה באירופה, הוזל משמעותית ממחירו המקורי בחנויות. ממחיר של $500 הנמכר באנגליה וצרפת, ירד מחירו בהדרגה ל-$75 בלבד, ממש כמו ה-TouchPad שירד בשישי האחרון לכ-$100. בנוסף, HP לא תשיק את המכשיר בארה”ב, אולי כדי לחסוך לעצמה הפסדים ומבוכה.

Save WebOS
ולסיום, במסגרת גל המחאות המתרחש בארץ ובעולם, מגיעה מחאה נוספת והפעם על ה-WebOS. הגולש Heiko Thies, בחר להפיץ סרטון (בהמשך) על המערכת החביבה עליו ולהציג את יכולותיה כפי שהוא רואה אותם. הסרטון, בשם Save WebOS מבקש משאר הגולשים לצייץ ל-HP ולבקש ממנה במשפט קצר –  הצילו את WebOS (בציוץ: HP #savewebos@). צייצו אם אתם מזדהים איתו, ואולי זה יעזור.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.