חברת HP חשפה היום את העכבר האלחוטי הראשון המשתמש בטכנולוגיית near-field communication או NFC. העכבר המכונה HP Touch to Pair, מתאר את יכולותיו המתאפיינות בחיבור וזיווג מהיר למחשב ללא צורך בהגדרות או בדרייברים, זאת בזכות טכנולוגיית ה-NFC. למעשה, העכבר פועל באמצעות Bluetooth שכן טכנולוגיה זו נפוצה יותר, אך משתמשים יוכלו לחבר את העכבר למחשב הנייד או הטאבלט באותה טכנולוגיה מהירה הקיימת בסמארטפונים.

החיסרון העיקרי הוא כי אין כמעט מחשבים עם טכנולוגיית NFC, וגם כמעט לא ראינו דונגלים לרכישה, זאת למעט סדרת מחשבי ה-All in one של HP שהוכרזו בשבוע שעבר המגיעים עם NFC. כיום הטכנולוגיה נפוצה יותר בטאבלטים וסמארטפונים מבוססי אנדרואיד, אך בדומה ל-Bluetooth ששם החלה, סביר כי זה יתפשט בקרוב מאוד גם למחשבים. העכבר יימכר בחודש נובמבר בארה”ב במחיר של $39.

עוד חשפה החברה גם את העכבר X6000 האלחוטי (בתמונה) בעל טכנולוגיית Exact Track המסוגלת לפעול על כל משטח כולל זכוכית ובעל גלילה ל-4 כיוונים ובעל קישוריות אלחוטית 2.4Ghz. המחיר: $59.

עכברים נוספים הם מדגמי HP X4500 ו-HP X5500 האלחוטיים מציעים חיישן לייזר מדויק וחיי סוללה של עד 30 חודשים וגם הם פועלים באופן האלחוטי. המחירים: $29 ו-$39.

פורסם לראשונה באתר החומרה THspot

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.