מחשבי הכרומבוק (Chromebook) מבוססי ה-Chrome OS של גוגל (Google) אולי יועדו בהתחלה להיות זולים במיוחד, ולהיות מופנים בעיקר לשוק החינוך, אבל עם השנים מדובר בנישה שקצת התרחבה. עד כמה? עד כדי ש-HP הכריזה על כרומבוק חדש שהוא הראשון אי פעם שמציע מסך ניתק בשם HP Chromebook x2. מי שרוצה יכול להשתמש במחשב הזה גם במצב הפיך, בסיבוב המסך ב-360 מעלות על הציר שמאפשר לעשות זאת.

HP Chromebook x2 מגיע עם מסך מגע בגודל 12.3 אינץ' ברזולוציית QHD ועם הגנה של Gorilla Glass 4. המקלדת הנתיקת מציעה גימור דמוי עור וזאת בתוך גוף שמיוצר מאלומיניום שעוזר לשמור על משקל ומידות נמוכים יחסית של כ-1.42 קילוגרם ו-15.3 מ"מ לכלל המחשב, 730 גרם ו-8.2 מ"מ למסך שכאמור יכול לשמש בעצם גם כטאבלט מבוסס Chrome OS.

המעבד הוא Core m3 מהדור השביעי של מעבדי ה-Core של אינטל (Intel) והוא מלווה ב04 גיגה-בייט זיכרון RAM ו-32 גיגה-בייט זיכרון אחסון מובנה שניתן להרחבה באמצעות כרטיס microSD בעד 256 גיגה-בייט לכל היותר. את זיכרון ה-RAM ניתן להגדיל ל-8 גיגה-בייט. מעבר לכך יקבלו הרוכשים 100 גיגה-בייט באחסון הענן של גוגל למשך שנתיים בחינם.

המחשב מצויד בזוג רמקולים של B&O Play וכן משולבות בו שתי מצלמות: לזו מקדימה יש רזולוציה של 5 מגה-פיקסל ולזו מאחורי המסך יש רזולוציה של 13 מגה-פיקסל. כן צירפה HP למחשב עט אקטיבי. המחיר ההתחלתי יהיה 600 דולרים כשהוא יושק באופן רשמי בתחילת יוני.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.