האם זו תחילתה של מגמה חדשה? האם ההכרזה של HP על מחשב שולחני חדש בסדרת ה-Envy שלה שמוצג כתואם ל-Vive, מערכת המציאות הוירטואלית של HTC שעדיין לא הגיעה לשוק באופן רשמי, אומרת שמעכשיו אבן המבחן עבור מחשבים חדשים תהיה היכולת להריץ יישומי מציאות וירטואלית? כך או כך, לפי HP היא שיתפה פעולה כדי להבטיח שמחשבי ה-Envy Phoenix החדשים יתאימו להרצת יישומי Vive, כשהמשקפיים יהיו לזמינים.

כך או כך, המחשבים לא נמכרים עם ה-Vive, וגם לא יימכרו איתם כש-HTC תשיק אותם, אלא אם תהיה עסקת חבילה עתידית.

בכל מקרה, תמורת 1,299 דולר מציע ה-Envy Phoenix מארז נאה לעין שבתוכו מעבד Core i7-6700K מהדור השישי של אינטל (Intel) שפועל במהירות 4.0 ג'יגה-הרץ ופתוח להמהרה, וכן מגיע כברירת מחדל עם קירור נוזלי. זיכרון ה-RAM הבסיסי הוא 8 ג'יגה-בייט מסוג DDR4 ובמהירות 2,133 ג'יגה-הרץ שניתן להרחיב עד 32 ג'יגה-בייט.

הכנון הקשיח הבסיסי הוא בנפח 1 טרה-בייט, וזהו כונן מכני במהירות 7,200 סל"ד מסוג SATA3, כשינתן לחבר עד שלושה כוננים מכניים. עם זאת ניתן לחבר כונן SSD מסוג M.2 PCIe בנפח של עד 256 ג'יגה-בייט. כרטיס התצוגה הוא ה-Radeon R9 390X של AMD שמגיע עם 8 ג'יגה-בייט זיכרון GDDR5, אבל החברה מסרה שבעתיד היא תשלב כנראה גם את ה-GTX 980 Ti של GeForce.

יש גם שבב אודיו של בנג ואולפסון (Bang & Olufsen) ששמובץ בלוח, יש 2 יציאות USB 3.0 ו-4 יציאות USB 2.0, וספק הכוח מציע עוצמה של 600 וואט. אפשר כבר להזמין באתר של HP, ואפשר כמובן להצבע התאצמות נוספות, כנהוג, כולל אפשרות לבחירת צבע פסי האור בחזית המארז.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.