הקו הדק שנשמר עד לאחרונה בין מה שהוגדר כ״טאבלט״ לבין ההגדרה ״סמארטפון״ מזמן נחצה, נעקף ונשכח. אפילו המילה ״פאבלט״ כבר נחשבת מכובסת ומשומשת בלי סוף. והנה, מכריזה חברת HP על הטאבלט החדש שלה, בעל יכולות של טלפון סלולרי, שזו לטענמו ההגדרה המנצחת למוצרים מסוג זה, בלי התחכמות, בלי לנסות לשבור מוסכמות או מגבלות, פשוט ליצור מוצר שיכול לשמש גם וגם, ואתם הצרכנים תחליטו איך להשתמש בו כראות עיניכם. המכשיר החדש נקרא בשם הבסיסי ,Slate 6 VoiceTab II ובעצם הוא ממשיך דרכו של הדגם הקודם ששמו הצפוי Slate 6 VoiceTab, שבאופן מפתיע מביא שדרוגים קלים בלבד.

נתחיל בגזרת התוכנה, שבה המכשיר מגיע מצוייד בגרסת אנדרואיד 4.4.4 (לעומת הדגם הקודם שהגיע עם גרסה 4.4), עובדה קצת מאכזבת למכשיר שמושק בימים אלה, שבהם אנדרואיד 5.0 (סוכריה על מקל) כבר מככבת בכותרות ונחשבת למערכת ההפעלה המצופה של השנה.

כדי ליצור נתח שוק גדול ככל האפשר למכשיר, HP כללה בדגם זה גם אפשרות להכנסת שני כרטיסי SIM במקביל, תכונה מבוקשת מאד בשווקים מתפתחים ובמדינות המזרח, שאלה הם ככל הנראה היעדים העיקריים שלו. מבחינת העיצוב, חלקו האחורי של המכשיר מזכיר מאד את הטאבלטים תוצרת החברה שנמכרים כיום גם בישראל, בצבע אפור חלק עם מצלמה בולטת בחלקו העליון, נורית פלאש מתחת לעדשת המצלמה, ולוגו גדול של HP מתחתיה. חזית המכשיר מאופיינת בקווים נקיים המזכירים באופן בולט כמה דגמים קיימים כגון HTC  ONE M8 ואפילו את דגם ה- MATE 7 של חברת HUAWEI.

קרא עוד:  הערכה: MacBook Pro נוסף יגיע בקרוב עם המקלדת החדשה של אפל

המצלמה שודרגה ל 8 מגה-פיקסל לעומת הדגם הקודם שהגיע ללא, ושאר המפרט מכאן והלאה דומה למדי לדגם הקודם: מסך 6 אינץ׳ בטכנולוגיית IPS ברזולוצייה של 1280 על 720 פיקסלים, שבב מרובע ליבות במהירות שעון של 2.4 ג'יגה-הרץ מדגם Marvell PXA1088, זיכרון RAM בנפח 2 ג׳יגה-בייט, זיכרון איחסון פנימי בנפח 26 ג׳יגה-בייט, וסוללה בנפח 3000mAי. כל אלה מציירים תמונת מכשיר בעל מימדי מסך גדולים, ובעל מפרט טכני ממוצע לכל היותר .

המכשיר זמין כעת לרכישה בהודו בלבד, ומחירו 402 דולר, מחיר הגיוני בהחלט למפרט שכזה. נכון לעכשיו חברת HP לא ציינה האם המכשיר עתיד להיות זמין בשווקים נוספים.

כתב: אבי בכמן