חברת HP Inc. ו- NVIDIA משתפות פעולה בבניית תחנות עבודה ליוצרי תוכן תלת-ממד, אנשי מקצוע בתחומי המדיה, מפתחי משחקים ואפליקציות, ומשתמשים אחרים המפתחים חוויית מציאות מדומה  בתלת-ממד.

תחנות העבודה החדשות HP Z, מוצעות בתצורות המוכנות לעבודה בסביבת המציאות המדומה של NVIDIA, ומצוידות בכרטיסי מסך גראפיים מקצועיים NVIDIA Quadro. התצורות החדשות מספקות את הביצועים הנדרשים ליוצרי תוכן על מנת לספק למשתמש חוויה תלת ממדית מדויקת – בתהליך שקוף לחלוטין. כל אחת מהתצורות נבחנת גם בעבודה עם משקפי תלת ממד HTC Vive, באופן המבטיח כי התוכן הנוצר יתאים גם לסביבת השימוש הזאת. שתי החברות הודיעו על השקת המערכות החדשות בכנס המעבדים הגראפיים של NVIDIA, שהתקיים בשבוע שעבר בסאן חוזה. התצורה האולטימטיבית ליצירת תכני תלת ממד שאותה הציגו, כוללת שני כרטיסי מסך גראפיים מסוג NVIDIA Quadro M6000 24GB, והיא צפויה להיות זמינה כבר במהלך הרבעון הנוכחי.

לדברי גוון קובל, מנהלת תחום הפתרונות המסחריים והפתרונות לעולם הקמעונאות בחברתInc. HP, "אנו מציגים כלים חדשים, העתידים לשנות את האופן שבו מפיקים ויוצרים מפתחים את התוכן העשיר ביותר, והמלהיב ביותר. תחנות העבודה השולחניות HP Z בשילוב עם המערכות הגראפיות של NVIDIA  הן השילוב האידיאלי לעידן החדש הזה, של יצירת תוכן".

יוצרי תכני מציאות מדומה, המשתמשים בתצורות המומלצות של המערכות החדשות, יכולים להיות בטוחים בביצועים הגבוהים במיוחד של עיבודי מציאות מדומה, הכוללים קצב מהיר של עיבוד פריימים והשהיה נמוכה, גם במסגרת מערכות הנתונים המורכבות ביותר. הביצועים האלה הם עניין קריטי ביצירת חוויית מציאות מדומה בקסדות ומשקפי תלת-ממד שאותם מרכיב השחקן, המציגים תמונה מדויקת, נוחה לצפייה ומושכת – למפתחים ולצרכנים כאחד.

קרא עוד:  בקרוב תושק מהדורה בתשלום חודשי של דפדפן Firefox

המערכות החדשות משלבות עד שני כרטיסי NVIDIA® Quadro® M6000 24GB. תחנת העבודה HP Z840 עם שני הכרטיסים הגראפיים תומכים בטכנולוגיית הממשק הניתן למדרוגNVIDIA® VR SLI, המכפילה למעשה את יכולות בניית התמונות (rendering), גם ביישומי המציאות המדומה התובעניים ביותר. רק מערכות שולחניות עם כרטיס גראפי כפול מסוגלות להציע את רמת הביצועים הזאת. מערכות HP בתצורה הכוללת זוג כרטיסי M6000 24GBמסוגלות לנצל גם את ממשק תכנות היישומים (API) למעבדים גרפיים, Affinity, ואת טכנולוגיות הסנכרון לתחום המציאות הווירטואלית של NVIDIA, על מנת להפיק ביצועים מרביים ולמנוע למעשה כל שיבוש בתמונה.

לדברי בוב פיטי, סגן נשיא לווירטואליזציה למגזר המקצועי ב- NVIDIA, "עולם המציאות המדומה מתרחב מעבר למשחקים בלבד, ומחולל מהפיכה בתחומים הנוגעים לחיי היום-יום, דוגמת רפואה, ארכיטקטורה, חינוך, עיצוב המוצר והקמעונאות. מיזם 'מוכן למציאות מדומה' שלNVIDIA מקל על המשתמשים המקצועיים לאמץ טכנולוגיות מציאות מדומה על מנת לקבל החלטות טובות יותר, מודעות יותר – ולהציג את העבודה הטובה ביותר".

מפתחי אפליקציות בתחום פיתוח המוצר, הארכיטקטורה, הנדסה ובניה, מדיה ובידור, חיפושי נפט וגז, חינוך, מחקר מדעי ושירותי בריאות, יכולים להישען על תצורות מאושרות לשימוש הכוללות את תחנות העבודה HP Z240 בשילוב עם NVIDIA® Quadro® M5000, תחנת העבודה HP Z640 בשילוב עם NVIDIA® Quadro® M6000, ותחנת העבודה HP Z840 בשילוב עם שני מאיצים גרפיים מדגם NVIDIA® Quadro® M6000.

קרא עוד:  אסוס השיקה בארץ את מארז ROG Strix Helios

תחנות העבודה HP Z זמינות כבר עתה. כרטיסי M6000 24GB זמינים עתה כאופציה לאחר רכישת התחנה, ויוצעו כשהם משולבים בה החל מחודש מאי 2016. מערכות Vive נמכרות בנפרד.

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.