גם חברת HP וגם חברת Dell הם בין החברות הנוספות המכינות טאבלטים 10.1 אנצ' מבוססי Windows RT, הגרסה החדשה של Windows 8 המותאמת למעבדים דלי הספק מבוססי ARM, כאשר החברות מייעדות את השקת הטאבלטים לרבעון האחרון של השנה. הדיווח אשר מגיע מ-Digitimes, סותר למעשה את התבטאויותיה של HP בתקופה האחרונה אשר אמרה כי היא לא תשיק מחשבי טאבלטים הרצים על ARM. עוד מוסיף הדיווח כי HP תבסס את המחשב על מעבד ה-OMAP של TI, ואילו Dell בחרה במעבד של Qualcomm.

מתכוננים לקרב
HP ו-Dell מצטרפים ל-Lenovo, Toshiba ו-Asus שהודיעו כי הם מתכוננות להשקת Windows RT ועובדות על מחשבי טאבלטים תומכים, ואילו Acer אמרה כי היא מעדיפה להישאר לבינתיים עם מעבדי Intel הרגילים. Sony ו-Samsung צפויות להצטרף לתחרות גם כן, וכרגע הערכות הם שהשקת המחשבים תתבצע מיד לאחר שמיקרוסופט תכריז על הגרסה החדשה, בחודש אוקטובר או נובמבר השנה. על מחירים עוד מוקדם לדבר, אך אם לשפוט לפי מחיר הטאבלט של מיקרוסופט, ה-Surface, המספרים ינועו בין $600 לטאבלט בסיסי ועד $1000 לטאבלט עסקי, מה שיכול להקשות למיקרוסופט לנגוס בשוק הטאבלטים הנשלט על ידי ה-iPad שמחירו מתחיל ב-$500, אולם בהמשך אנו צפויים לראות גם הוזלה של המחשבים המדוברים.

ייתכן עוד כי מיקרוסופט תפתיע, ומחיר ה-Surface יימכר קרוב יותר ל-$500, כך ששום דבר אינו סופי. כרגע ידוע כי מחיר הרישוי של המערכת היא אחת הסיבות למחיר הגבוה של הטאבלטים, ועל מיקרוסופט למצוא דרכים להוזיל עלויות אם היא רוצה להצליח בשוק שמחיר הממוצע לטאבלט הולך ויורד אל עבר $300.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.