תוך זמן קצר, הפך נטפליקס (Netflix), להיט הזרמת התוכן הפופולרי מארצות הברית, להצלחה גדולה גם בישראל. הפלטפורמה הנוחה והמתקדמת מאפשרת לצפות בכמות גדולה עד מאוד של סדרות וסרטים באיכות HD ובלחיצת כפתור. עם זאת הגרסה המקומית של נטפליקס מציעה רק חלק מוגבל יחסית ממה שמציע המקור האמריקאי המכיל למעלה מ-6,000 כותרים. למעשה, בישראל ממציעה נטפליקס רק כעשירית מהתכנים המקוריים הזמינים בארצות של הדוד סם, כשגם חלק ממגוון הפקות המקור החדשות של נטפליקס אינן זמינות בישראל, ולעיתים קרובות מרגישים משתמשים המנויים בישראל אף תסכול רב כאשר עונות חדשות של סדרות אהובות אינן מגיעות לכאן בזמן – עד כדי שעולה השאלה מה למעשה הטעם בשירות בתשלום?

אחת הדרכים לפתור את הבעיה, להיפטר מהתסכולים, וליהנות מכל מגוון התוכן המוצע בנטפליקס בגרסתו האמריקאית, היא להיעזר בשירותי VPN איכותיים ואמינים.

אבל מה זה בכלל שירותי VPN?

VPN הוא שירות אינטרנטי מתקדם המאפשר להתחבר לרשת האינטרנט דרך שרתים המצויים במדינות זרות ועם כתובת IP ששונה מזו בה מתחברים באמת. השימוש במערכת כזו גורם לכך שבעת הגלישה המערכות אליהן מתחברים חושבות שמדובר במשתמשים הגולשים ממדינה אחרת מזו המקורית. השימוש ב-VPN מאפשר ליהנות ממספר יתרונות משמעותיים.

היתרון הראשון, ואולי המשמעותי, הוא גלישה ללא כל הזדהות, השארת עקבות או חשיפה. הפועל היוצא של זה הוא בטיחות מוגברת עם הגנה על הנתונים האישיים מפני תוכנות זדוניות, האקרים ועברייני רשת אחרים. יתרון אחר הוא תוצאות טובות יותר באתרים שמציעים רכישות מקוונות: אתרי השוואות מחירים רבות כמו Trivago, או אתרי רכישת כרטיסי טיסה שונים, מציגים מחירים שונים בהתאם למדינה ממנה גולש המשתמש על פי שיקולי שוק שונים. באמצעות שימוש בחיבור VPN ניתן לערוך לבחור באמת את המחיר הזול ביותר מכיוון שניתן לבחון אותו מכמה מדינות.

אבל הדבר החשוב יותר לעניינו הוא היכולת להגיע לתכנים חסומים. שירותי תוכן רבים מציעים תכנים בהתאם למדינה ממנה מתחברים, וחוסמים תכנים אחרים. יש תכנים שתושבי ישראל אינם יכולים לצפות בהם בכל המדיות כמו סרטוני YouTube מסוימים, שירותי הזרמה כמו הולו (Hulu) וכפי שהסברנו בפתיחה, זה נכון גם לגבי הרבה מהתכנים בנטפליקס האמריקאי. שימוש ב-VPN והתחברות דרך שרת אמריקאי יכולה לחשוף את המשתמשים לכל התכנים החסומים בשירות.

אז מה עושים ואיך בוחרים שירות VPN?

אחרי שרוכשים שירות VPN ומתחברים דרכו לרשת, אחרי בחירה של שרת אמריקאי, פשוט מתחברים לנטפליקס כרגיל אבל הפעם כבר רואים את כל התכנים שמוצעים באתר המקורי. עד כדי כך פשוט.

אבל איך בוחרים שירות VPN ברמה גבוהה? אכן, היצע שירותי ה-VPN עצום, והוא גם משתרע על פני טווח מחירים ואיכות שירותים רחב מאוד. לא תמיד קל להבין איזה שירות מתאים לצרכים ואיזה מחיר נחשב הוגן אך עדיין מבטיח איכות. כדי להקל על התהליך, חשוב בעת בחירת שירותי VPN לבחון מספר קריטריונים חשובים.

הדבר הראשון שחשוב לזכור הוא שהמהירות מעל הכול. יש שירותי VPN זולים מאוד, ואפילו כאלו שמוצעים בחינם. עם זאת, ברובם התמורה המתקבלת היא חיבור במהירות זוחלת עד מעיקה. התוצאה היא שלמרות שיש גישה לצפייה בכמות גדולה מאוד של תכנים אי אפשר בפועל ליהנות מהם. שירות VPN בעצם רק מבטיח אבל לא ממש מקיים. לכן, חשוב לבחור בשירות VPN מהיר.

עוד דבר שחשוב לקחת בחשבון הוא שבנוסף להגבלות מהירות, שירותים זולים או חינמיים מגבילים באופן משמעותי את רוחב הפס שהם מאפשרים לכל לקוח. כמו כן הם עשויים לחשוף את הנתונים של המשתמשים לבעלי אינטרסים שונים, באופן מפר פרטיות. מנת להבטיח גלישה נוחה ובטוחה ללא מגבלות וסיכונים, עדיף להשתמש בשירות איכותי בתשלום.

גם כדאי מאוד לבחור בשירות שמרענן את השרתים שלו לעיתים קרובות. נטפליקס שומרת בקנאות על הגבלת התכנים לפי אזורים שלה. היא ממש לא מעוניינת, לדוגמה, שמשה בישראל יראה תכנים שהיא לא רוצה על ידי התחברות לנטפליקס האמריקאי. מכיוון שכך החברה נוקטת באמצעים על מנת לחסום חיבורי VPN. יש לה מאגר מידע שמכיל רשימה של שרתי VPN מזוהים רבים והיא חוסמת אותם. שירות VPN אמין ומקצועי מרענן ומעדכן את השרתים שלו לפני שבנטפליקס מספיקים לאתר אותם.

שירותי ה-VPN המומלצים לצפייה בתכנים החסומים של נטפליקס

בחנו כמה שירותי VPN ובחרנו מבניהם את הטובים ביותר שיסייעו לכם רק לצפות בכל תוכן שתרצו בנטפליקס ובשירותי תוכן אחרים, ובנוסף גם יגנו היטב על פרטיותכם ועל הנתונים שלכם בהצפנה בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

ExpressVPN – מציע רוחב פס ללא הגבלה ומעל 3,000 שרתים זמינים ומהירים המאפשרים ליהנות מאיכות צפייה מעולה בנטפליקס בשילוב עם כל היתרונות שבצפייה דרך שירות VPN. אם בוחרים להתקין את האפליקציה בטלפון יכולים לנסות את השירות במשך שבוע בחינם. שירות הלקוחות המתקדם של השירות מציע תמיכה מלאה בצ'אט חי 24/7.

Surfshark – לחברה יש רשת רחבת היקף של שרתים מהירים ויציבים ברחבי העולם והיא מתחדשת ומתעדכנת באופן תדיר. כך ניתן ליהנות ממהירות חיבור מהירה שמסייעת לצפייה בתכנים באיכות גבוהה וממגוון שרתים המתחדשים בכל עת ומונעים חסימה בידי נטפליקס. האפליקציה של לנייד מאפשרת שימוש בשירות כמעט בכל המכשירים הזמינים, ובו זמנית. החברה מציעה להתנסות בשירות עם הבטחה להחזר מלא על החודש הראשון במידה והמשתמש אינו שבע רצון.

Cyberghost – שירות שהוא לדעתנו מיטבי לשימוש בנטפליקס. הוא מספק את החיבור הקל והנוח ביותר למערכת ומאפשר לצפות בכל התכנים שזמינים לתושבי ארצות הברית באופן החלק ביותר שיש, וזאת הזכות מהירות החיבור הגבוהה מאוד שלו והממשק הידידותי למשתמש שמשתמשים רבים נהנים ממנו ברחבי העולם. גם בשירות הזה מציעים החזר כספי מלא לאחר חודש וזאת מעבר לתקופת ניסיון בחינם של שבוע. בנוסף, ניתן ליהנות משירותי תמיכה ברמה גבוהה מאוד ובזמינות של 24/7 עם צ'אט חי.

NordVPN – מבין כל השירותים שבדקנו לדעתנו מדובר בשירות שמציע את החבילה השלמה והטובה ביותר, וניתן ליהנות מכל העולמות בלי לוותר על דבר. זה אומר לדוגמה שיש פונקציה נוחה בממשק המאפשרת לזהות בזמן אמת איזה שרת נדרש על מנת לעקוף את ההגבלות הגיאוגרפיות הנוכחיות, וכך אפשר לנוע בנוחות מפלטפורמה אחת לאחרת ללא כל מאמץ. דוגמה אחרת היא האפשרות לרשום באפליקציה עד שישה מכשירים בו זמנית. בנוסף מציע השירות הצפנה ברמה צבאית של 256 ביט ולפי המדיניות שלו הוא לא מאחסן נתונים כדי לשמור באופן מיטבי על הפרטיות של המשתמשים. ולא פחות חשוב: ל-NordVPN יש למעלה מ-5,000 שרתים ב-60 מדינות שונות שמתוכם כמעט אלפיים ממוקמים בארצות הברית. המבחר העצום מאפשר למצוא שרת מהיר, נוח וזמין באופן קבוע כדי לצפות בנטפליקס.

סיכום

פתרונות מתקדמים לעקיפת מגבלות מיקום זמינים כיום בהישג יד. שירותי VPN מאפשרים למעשה למצות עד תום את כל הפוטנציאל של מה שהאינטרנט אמור היה להיות. כאשר שירות ה-VPN בו בוחרים הוא מהיר ואיכותי ומציע מגוון גדול של שרתים, כמו למשל NordVPN המומלץ, אין כל ספק שחוויית הצפייה בנטפליקס יכולת להשתנות מהקצה אל הקצה.

ויתרה מכך, שירותי VPN מספקים פרטיות, חירות וחופש מוחלט ליהנות מכל מה שיש לרשת להציע בבטחה ובנוחות. בעידן בו הנתונים האישיים הם מוצר סחיר, ובלא מדינות יש יוזמות להגבלת הניטרליות של הרשת, שירותי ה-VPN הם מעוז חשוב לחוויית גלישה בטוחה ופרטית באמת.