עדכון הסתיו של Windows 10, שהושק לפני כשבועיים, הביא עמו שלל תכונות חדשות ובין היתר לראשונה גם מקלדת אמוג'י מובנית בתוך המערכת ההפעלה הזמינה לכל המשתמשים.

האמוג'י של Windows עשיר וכולל פרצופים, אוכל, ספורט, סימנים של משחקים וכו'. ניתן לנווט בין כל הקטגוריות באמצעות מקש ה-Tab, או לחצני החצים, או העכבר. סימון והקלקה על אמוג'י ספציפי, או לחיצה על Enter, בוחרת אותו לשימוש. כמו כן, בלשונית החיפוש בפינה הימנית העליונה קיים לחצן אשר מסוגל לשנות את גוון עור של הפרצופים, בהתאם לבחירת המשתמש.

כך תשתמשו באמוג'י

תחילה יש לוודא כי המחשב כבר עודכן ל-Windows 10 Fall Creators Update והשפה היא אנגלית. לאחר מכן יש ללחוץ על כפתור ה-WIN במקלדת (הכפתור עם הלוגו של Windows), ובמקביל ללחוץ על "." (נקודה), או על ";" (נקודה ופסיק). כל אחד מהם יפתח מעין מקלדת אמוג'י ייעודית אך מצומצמת, שבאמצעותה ניתן להקליד פרצופים מחייכים כחלק מהמשפט.

עם זאת, השפה הנתמכת היא רק באנגלית. כך שאם מקלידים בעברית ומעוניינים להוסיף אמוג'י יש לעבור תחילה לאנגלית, להוסיף את האמוג'י ואז לחזור לעברית. מלבד זאת, לא ניתן להזיז את מיקום החלון או להגדיל אותו, והוא תמיד ייפתח באותו המיקום. בנוסף, לאחר הקלדת אמוג'י אחד החלון נסגר מיידית, מה שאומר שאם רוצים להקליד מספר אמוג'י ביחד יש צורך לפתוח אותו שוב ושוב.

קרא עוד:  סמסונג הכריזה על Galaxy Tab Active Pro - טאבלט קשיח