גוגל תוסיף בקרוב אפשרות לשליחת הודעת דואר אלקטרוני למשתמשי גוגל פלוס גם אם אין ברשותם את כתובת המייל של המשתמש. האפשרות שנחשפה אמש על ידי The Verge הלחיצה את משתמשי ג’ימייל שיהיו חשופים להודעות מכלל גולשי גוגל פלוס גם אם הם אינם חברים שלהם. הפעולה כה פשוטה, שרק צריך לעמוד על שדה ה’אל’ (To) ולהתחיל לכתוב את שם איש הקשר שם יופיעו בנוסף לאנשי הקשר מחשבון האישי גם משתמשים מגוגל פלוס.

האפשרות אמנם לא מופיעה בלי שנדע על כך והמייל עצמו אינו נחשף עד אשר מגיבים וגם גוגל שולחת הודעה לפני הפעלתו בחשבון המשתמש, אך העובדה כי היא הופכת את כל משתמשי גוגל פלוס לרשימת אנשי קשר אחת גדולה וגלויה, גורמת לחשש גדול שמא נתחיל לקבל הודעות מזרים או הודעות ספאם שאינן רצויות.

כך תמנעו הודעות לא רצויות
בין אם קיבלתם את הודעת המייל מגוגל על תחילת השירות או לא (או שאולי מחקתם והתעלמתם ממנה), מומלץ כבר עכשיו לבדוק ולבטל את האפשרות הזו ולמנוע מזרים לשלוח לכם הודעה, כך תעשו זאת:

how-to-turn-off-googles-new-gmail-option-that-allows-strangers conatc you

  1. היכנסו לתיבת הג’ימייל שלכם
  2. לחצו על כפתור ההגדרות בפינה השמאלית (בממשק העברי) או בפינה השמאלית (בממשק האנגלי) ולחצו על ‘הגדרות’ או ‘Settings’.
  3. תחת לשונית ה’כללי’ (General), גללו מטה עד שתגיעו להגדרות הגוגל פלוס.
  4. תחת ‘דוא”ל דרך Google+’  (באנגלית: Email via Google+) בחרו ברשימה הנפתחת ‘אף אחד’ או ‘מעגלים’.
  5. שמרו את ההגדרות
קרא עוד:  מנויי Apple Music יכולים להאזין למוזיקה מעתה היישר מהדפדפן

מומלץ לבחור ב’אף אחד’ אם אין ברצונכם ששמכם יופיע ויתגלה ברשימות או ‘מעגלים’ אם אתם מעוניינים שרק חבריכם במעגלים ימצאו אתכם.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.