אם אתם רוצים לקום בזמן ביום ראשון הקרוב, כדאי שתקראו את הכתבה הבאה: בלילה שבין שבת לראשון בשעה 2:00 יכנס שעון החורף לתוקפו והמחוגים יוזזו שעה אחת אחורה לשעה 1:00. בעידן שבו מרבית מכשירי הטלפון החכמים מעדכנים את השעה באופן אוטומטי, כדאי לוודא שהשינוי יתבצע כהלכה, ולא, קיים חשש שכל סדר היום ישתבש.

כדי להימנע מאי-נעימויות ממעבר לשעון החורף, אנו ממליצים שלא להסתמך כלל על השעון המעורר שבמכשירים ביום ראשון בבוקר. במהלך יום ראשון כדאי לוודא שאזור הזמן במכשירכם מכוון על שעון ישראל.

כך תוודאו כי אזור הזמן בשעון ישראל

במכשירי iOS: היכנסו לתפריט ההגדרות > כללי > תאריך ושעה > ודאו כי השעון המקומי הוא בירושלים והפעילו את המתג של כיוון אוטומטי. 

winterClkiphone

 

במכשירי אנדרואיד: היכנסו לתפריט ההגדרות > תאריך ושעה > סמנו V בשדה תאריך ושעה אוטומטיים ואת אזור הזמן החליפו לירושלים / ישראל.

 

winterClkAndroid

 

בטלפונים הישנים, אנדרואיד 5 ומטה או iOS 6 ומטה יש לבחור "אזור זמן אתונה", ולא ירושלים או אוטומטי. הבעיה נגרמת כתוצאה משינוי החקיקה בישראל בשנת 2015, כך ששעון החורף נכנס כחודש מאוחר יותר מכפי שהיה נהוג כאן בשנים עברו. שעונם של אלו שנצמדו להנחיות והעבירו את אזור הזמן לשעון אתונה, יעודכן גם הוא במהלך הלילה שבין שבת לראשון, אך זה יקרה בשעה 4:00 לפנות בוקר ולא בשעה 2:00 כפי שנהוג בישראל.

קרא עוד:  מייזו תעדכן את טלפון הדגל שלה - 16s Pro יגיע עם +Snapdragon 855

שעון הקיץ החל בישראל ב-23 במרץ 2018 ומסתיים לאחר 219 יום, ב-28 באוקטובר. שעון החורף יסתיים ב-29 במרץ 2019 לקראת חג הפסח ויימשך 152 ימים.

פורסם לראשונה ב-24.09.2014, עודכן ב-28.10.2018

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.