חיברתם את המכשיר למטען ולאחר זמן מה ניגשתם אליו וראיתם כי אחוזי הסוללה עלו באופן איטי. נשמע לכם מוכר? זה לא באשמתכם או באשמת אפליקציה כזו או אחרת במכשיר שלכם – הבעיה ברוב המקרים היא בגלל המטען או הכבל שאתם משתמשים בו. כיצד בודקים ומה עושים? מדריך למשתמשי האנדרואיד.

הסוללה גדלה

המכשירים הסלולריים המודרניים כוללים כיום סוללות גדולות וכתוצאה מכך לוקח יותר זמן להטעין אותן. אם בעבר סוללה של מכשיר טלפון הייתה בקיבולת של 1,000 עד 2,000 מיליאמפר-שעה, כיום הסוללה הממוצעת כבר מעל 2,700 מיליאמפר-שעה. המשמעות היא שכדי להטעין את הסוללות האלה מהר יותר דרוש גם מטען בעל זרם (אמפר) גבוה יותר.

הבעיה היא שלא כל המטענים והכבלים נולדו שווים, וגם אם נשתמש במטען בעל אמפר גבוה יותר זה לא אומר כי המכשיר יוכל להיטען מהר יותר. בין המכשיר המודרני למטען המודרני ישנו פרוטוקול תקשורת המסנכרן בין השניים כדי לא לגרום לטעינת יתר של הסוללה ולנזק למכשיר. המטען "לא יודע לדבר" עם הטלפון? זו סיבה אפשרית לטעינה איטית, ואולי אפילו כזו שיכולה לסכן את הסוללה שלכם לטווח הארוך. זו גם אחת הסיבות מדוע מטענים סינים פשוטים לא מומלצים לשימוש.

המטען מקורי?

כדי להתחיל בבדיקה, יש להוריד למכשיר הטלפון את אפליקציית Ampere מחנות Google Play (בחינם) ולחבר את המטען לשקע הטעינה ולטלפון. כדי ליצור סביבה ניטראלית, הכי טוב להתחיל עם המטען והכבל המקורי שהגיעו עם המכשיר, זאת כדי לבחון מהי מהירות ההטענה המקסימלית שהמכשיר מסוגל לקבל.

קרא עוד:  באג השיקה את JBL Flip 5 עם עמידות למים וסוללה ל-12 שעות

USB power adapter charger samsung

כל מטען עם חיבור USB מוציא מתח של 5 וולט אולם הזרם (אמפר) משתנה בין מטען למטען. לפני הבדיקה, בדקו מהו האמפר של המטען שלכם. זה צריך להיות רשום עליו באותיות הקטנות, ויכול לנוע בין 500 מיליאמפר ועד 2 אמפר ואפילו יותר מכך. זו תהיה סוג של אינדיקציה להבין מהו ההבדל בין ההצהרה להטענה בפועל. אולם, יש לקחת בחשבון כי האפליקציה לעיתים לא מצליחה לזהות את הנתון המדויק.

כך תבדקו

1. בדקו מהו האמפר הרשום על המטען

2. הפעילו את האפליקציה

2. חברו את המטען

3. בדקו כמה מיליאמפר (mA) מוצג באפליקציה

התוצאות התקינות שצריכות להתקבל הן יכולת ניצול של בין 70 ל-80 אחוז מתפוקת המטען. כלומר אם מדובר במטען בעל זרם של 2 אמפר, נראה באפליקציה כי המכשיר נטען במהירות של 1500-1800 מיליאמפר. אם מדובר במטען של 1 אמפר נראה הטענה במהירות של 600-800 מיליאמפר וכן הלאה.

מכשירים מודרניים, כלומר כאלה מהשנתיים-שלוש האחרונות אמורים להיות מסוגלים להיטען בקצב של 1800 מיליאמפר לפחות, זאת בשימוש של מטען 2 אמפר תקין עם כבל איכותי. אם התוצאה מראה אחרת – כדאי להחליף מטען. באותה האפליקציה אפשר גם לבדוק כמה אנרגיה המכשיר צורך, על ידי הפעלתה ללא חיבור למטען. במקרה זה, האפליקציה תציג לכם (בצבע כתום) את הזרם שאותו צורך המכשיר צורך בזמן אמת.

אם הצלחתם להגיע לתוצאה מספקת, המטען שברשותכם תקין. אם קצב ההטענה אצלכם נמוך מ-1000 מיליאמפר (למטען בעל זרם של 2 אמפר), כדאי להתחיל ולבדוק מטען אחר וכבלים שונים. הסבירות הגבוהה יותר היא כי המטען שברשותכם אינו מסוגל לספק את קצב ההטענה, אך גם לכבל חשיבות לא קטנה במיוחד בזרם גבוה.

קרא עוד:  הטלפון אבד או נגנב? כך תנסו לעלות על עקבותיו

ההמלצה שלנו, אם אתם לא משתמשים במטען המקורי, היא לרכוש מטען איכותי אחר גם אם הוא לא של היצרן של מכשירכם, כמו לדוגמה מאחת ההמלצות שלנו במדורי הצרכנות. זה אולי יהיה קצת יקר יותר ממטענים חלופיים זולים – אבל שווה כל שקל.

כמה אתם קיבלתם ועם איזה מטען? שתפו אותנו בתגובות.