ודאי רובכם זוכרים את הבלבול הרב שנוצר בספטמבר האחרון, כשהמעבר לשעון החורף בוצע במכשירים רבים באופן אוטומטי וגרם לחלקנו לקום שעה אחת מאוחר – אופס. בעוד שמכל עבר המליצו לנו לכוון את הסמארטפונים ל"שעון אתונה", בכדי להסתנכרן עם שעון הקיץ שהוארך לנו ברגע האחרון, הגיע הזמן לחזור לשעון ישראל. הלילה (בין שבת לראשון), בשעה 2:00, יוזזו מחוגי השעון שעה אחת אחורה לשעה 1:00.

הבעיה המרכזית טמונה בעובדה כי השעונים המעוררים המצויים בטלפונים החכמים שלנו, עלולים לצלצל שלא בזמן שהגדרנו להם מראש, זאת בשל העובדה כי חלק מן הסמארטפונים מתעדכנים אוטומטית בהחלפת השעון, דבר שעלול לייצר בלבול אם אזור הזמן המוגדר במכשיר עדיין נותר מוגדר על אתונה.

החברות הסלולריות ממליצות שלא להסתמך מחר בבוקר (א') על השעון המעורר שבסמארטפונים, אלא להיעזר בשעון מסורתי. עם ביצוע המעבר, בשעה 2:00 הלילה, או לאלה מכם שיעדיפו לקבל את השעון החדש רק מחר בבוקר, מומלץ לוודא כי המכשיר חזר לשעון המקומי, דבר שימנע בלבולים נוספים בעתיד.
כך תעשו זאת בסמארטפונים השונים:

iOS
מי שעדכן את האייפון או את האייפד שלו לגרסת מערכת ההפעלה החדשה, iOS7, פטור מכל שינוי של הגדרות, זאת בשל העובדה כי הגדרותיה של המערכת הטריה עודכנו מראש בכל הקשור לתאריך העדכני של החזרה לשעון החורף. אם ברשותכם iOS בגרסה ותיקה יותר, עליכם לגשת לתפריט ההגדרות > כללי > תאריך ושעה >  ולהפעיל את המתג "כוון אוטומטית".

Android
אם אתם נמנים עם בעלי המכשירים המריצים את מערכת ההפעלה של גוגל (Google), יש להעביר את השעון לאיזור זמן אוטומטי: היכנסו למסך היישומים > הגדרות > תאריך ושעה > סמנו V בסמוך ל"תאריך ושעה אוטומטיים". בנוסף, יש לסמן v בסמוך ל"אזור זמן אוטומטי" באותו המסך, וכן יש לוודא שאתם מכוונים על שעון ישראל. זאת תעשו באמצעות השורה "בחר אזור זמן" באותו המסך, ובחירה ב"ירושלים GMT+2:00".

BlackBerry
אם יש ברשותכם מכשיר בלקברי ואתם רשומים לשירות BIS (בלקברי אישי) יש להיכנס לתפריט > אפשרויות > תאריך/שעה > איזור זמן > ירושלים, ישראל > שמור שינויים.

ווינדוס פון 8
בעלי סמארטפונים המריצים את מערכת ההפעלה תוצרת מייקרוסופט יצטרכו להגיע למסך ההגדרות > תאריך ושעה > אזור זמן > ירושלים. יש גם להפעיל את התכונה "כוון אוטומטית".

מכשירים אחרים
לא נזניח גם את בעלי מכשירי הנוקיה המריצים את מערכת ההפעלה סימביאן (הסמארטפונים הוותיקים יותר של נוקיה). יש להיכנס להגדרות > טלפון/כללי > תאריך ושעה > אזורי זמן > שעון מקומי > ירושלים. יש לבחור את האופציה "כוון אוטומטית".

בעלי מכשירי CDMA, אותם מכשירים ללא כרטיס SIM אותם שיווקה חברת פלאפון בעבר, אלה פטורים מכל שינוי והוא עתיד להתבצע אוטומטית. אם השינוי טרם בוצע עד השעה 6:00 בבוקר, ממליצה החברה לכבות את המכשיר ולהדליקו מחדש.

מכשירים כשרים יצטרכו לבצע את עדכון השעון באופן ידני.

חורף חמים ונעים!

התמונה באדיבות shutterstock

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.