בשבוע שעבר הכריזה אפל על שני מכשירי אייפון חדשים, 5s ו-5c, ויחד איתם הכריזה החברה כי מערכת ההפעלה החדשה שלה תגיע למכשירים המיועדים ב-18 לחודש – דהיינו היום. אחרי שש גרסאות בטא שונות וגרסת GM, מערכת ההפעלה החדשה עומדת להשתחרר לכלל בעלי מכשירי ה-iOS, וההתרגשות בשיאה. בכל זאת, מדובר בשיפור הכי גדול למערכת מאז הוצג האייפון לראשונה איי שם ב-2007. על מנת לוודא שאתם מוכנים לעדכון הגרסה למכשיריכם, הכנו מדריך קצר, כך תעשו זאת נכון.

גבו את מכשירכם
אין צורך להכביר במילים מדוע גיבוי המכשיר הוא כה חשוב. באופן עקרוני, לא אמור לקרות דבר במהלך העדכון (דרך המכשיר) ושום מידע לא אמור להיעלם, אך תמיד לפני שדרוג כדאי מאוד לשמור גיבוי. על מנת לגבות את תוכן המכשיר למחשב יש לחבר את המכשיר לתוכנת ה-iTunes שבמחשבכם, לגשת ללשונית המכשיר ומשם לבצע גיבוי (Backup). ניתן גם לגבות בענן דרך iCloud, על ידי כניסה להגדרות המכשיר – iCloud – גיבוי iCloud. שחזור הגיבוי יתבצע באופן אוטומטי לאחר העדכון.

הורידו את הגרסא האחרונה של iTunes
אם כבר הזכרנו את iTunes, חשוב שתהיה לנו הגרסה האחרונה. נכון לכתיבת שורות אלו, הגרסה האחרונה היא 11.0.5, אך אנו צופים כי עד הערב תשוחרר גרסה 11.1 ביחד עם iOS 7. את הגרסה האחרונה של iTunes ניתן להוריד מאתר אפל וחשוב לעשות זאת לפני השדרוג.

קרא עוד:  אפל השיקה חלק משירותי iCloud בגרסאות מקוונות התומכות גם באנדרואיד

בדקו את תאימות מכשירכם
לצערנו, לא כל אחד יוכל לשדרג ו-iOS 7 לא תהיה זמינה לכולם. היא תהיה זמינה עבור האייפון 4 ומעלה, אייפד 2 ומעלה, אייפד מיני ואייפוד טאצ' דור חמישי. אך זה לא הכול – מי שבבעלותו אייפון 4 לדוגמא, לא ייהנה מ-iOS 7 במלוא תפארתה, ויחסרו לו מספר פיצ'רים. את רשימת התכונות שיהיו זמינות לכל אחד מהמכשירים ניתן למצוא בדף של iOS 7 באתר אפל, בהערות שמוצגות למטה.

itunes-ios 7 ipdate

שמרו חתימות (SHSH)
לא פעם קרה שעדכנו לגרסה החדשה ביותר והחלטנו שהיא לא מתאימה לנו – אז איך חוזרים בחזרה? לא חוזרים. לכל גרסה יש חתימות משלה, ואפל מאפשרת לחתום רק לגרסה החדשה ביותר, מה שאומר, בסופו של דבר, שאי אפשר לשנמך לגרסאות ישנות יותר. אך אל דאגה, יש פתרון – ניתן לשמור חתימות ובכך ליצור קושחה מותאמת אישית שתאפשר לנו לשנמך מאוחר יותר לגרסה אליה שמרנו חתימות. השלב הזה לא הכרחי כלל, אך הוא שלב חובה עבור אלו שרוצים להרגיש בטוחים בעניין הפריצה. ייתכן ויש כאלו שיחליטו לוותר על גרסה 7 ולחזור לגרסא 6.1.2 שניתנת לפריצה, ועבורם שמירת החתימות היא הכרחית על מנת שיוכלו לחזור לגרסאות קודמות. התכנה הפופולרית ביותר לשמירת חתימות היא TinyUmbrella, אותה ניתן להוריד מכאן.

עוד בנושא

כיצד מעדכנים ל-iOS 7?
כש-iOS 7 תצא, בעוד כמה שעות בלבד, ישנן שתי שיטות לבצע את השדרוג: דרך המכשיר ודרך המחשב. בשני המקרים, העדכון יוצע לכם באופן אוטומטי. על מנת לעדכן דרך המכשיר יש לגשת להגדרות – כללי – עדכוני תכנה. יש לוודא שלמכשיר לפחות 50% סוללה, אחרת ניאלץ לחבר אותו למקור חשמל. מיותר לציין שעל המכשיר להיות מחובר לרשת אלחוטית, וכי בהחלט ייתכן והמכשיר יציג בפניכם הודעה לפיה לא תוכלו לעדכון לגרסה החדשה עקב חוסר זיכרון במכשירכם, בעיה שעלולה לקרות במכשירים בעלי 8GB. אל דאגה, המכשיר יגיד לכם בדיוק כמה זיכרון תצטרכו כך שלא תמחקו יותר מידי אפליקציות או תכנים אישיים. הדרך השנייה היא לעדכן דרך חיבור המכשיר למחשב (מומלץ יותר לטעמנו), כאשר המחשב יציע לכם לעדכן באופן אוטומטי, יש ללחוץ "Update" ולחכות שיסתיים התהליך.

קרא עוד:  שאומי הכריזה על Mi 10 ו-Mi 10 Pro עם Snapdragon 865 ומסך 90 הרץ

העדכון צפוי להשתחרר בשעה 20:00 שעון ישראל ולהגיע אט אט לכלל המכשירים. עוד על המערכת תוכלו לקרוא בסקירה המלאה שלנו.  לאחר צאתה של הגרסה החדשה, תוכלו לדון עליה בפורום iOS שבקהילות!