אחד מיתרונות מערכת האנדרואיד (Android) הוא שניתן להתקין אפליקציות, לא משנה מהיכן הן הגיעו. זה גם החסרון כמובן שכן בדרך לא דרך יכולות להגיע בקלות גם נוזקות ורוגלות למכשיר, אבל אם אתם נזהרים ובודקים לפני כל התקנה, אתם יכולים להיות רגועים.

התקנת אפליקציות באופן ידני הוא תהליך פשוט ושימושי אם נדרש לדוגמה להתקין אפליקציה שלא זמינה בחנות בישראל, או גרסה ניסיונית שעוד לא זמינה לכולם. כל שצריך הוא קובץ APK, שהוא למעשה קובץ ההתקנה המכיל את האפליקציה (כמו exe במחשב) וכמה הגדרות קטנות במכשיר.

1. הכינו את קובץ ה-APK על המכשיר (בין אם זה דרך שליחה לעצמכם במייל, או הורדה לתיקייה). איך מורידים קבצי APK ישירות מהחנות? כאן המדריך.

2. אפשרו התקנה ממקורות לא ידועים: היכנסו להגדרות המכשיר > אבטחה > וסמנו את Unknown sources (יישומים לא מוכרים), אשרו את התיבה שנפתחת.

Unknown-Sources

3. התקינו את האפליקציה. זאת ניתן לעשות במספר דרכים:

  • דרך סייר הקבצים ES File Explorer שאותו תורידו מהחנות ודרכו סיירו לקובץ ששמרתם לפני כן (סעיף 1). ברגע שמצאתם את הקובץ, הקישו עליו ובחרו Install. אשרו את התקנת האפליקציה אחרי שעברתם על ההרשאות שהיא דורשת.
  • דרך נוספת היא לשלוח לעצמכם את הקובץ דרך ה-Gmail, כך שברגע שתלחצו על הקובץ להורדה מההודעה ששלחתם לעצמכם, גוגל תשאל אתכם אם אתם מעוניינים להתקין את האפליקציה. זה הכל.
קרא עוד:  התשובה של מיקרוסופט לאנימוג׳י היא Puppets

4. לאחר שסיימתם, חזרו שוב לסעיף 2 ובטלו את הסימון של Unknown sources.

רוצים להפעיל אפליקציות על המחשב? גם לזה יש לנו מדריך.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.