הגרסה הבאה של מערכת ההפעלה של גוגל תגיע רק עוד מספר חודשים, אבל העובדה כי היא תציג רענון בעיצוב המערכת גרמה לעניין רב בקרב חובבי האנדרואיד. מי שמעוניין לנסותה אותה כבר היום יכול למצוא פתרון של צריבת רום (ROM) על המכשיר שהותאם על ידי הקהילה, דרך לא ידידותית במיוחד וטומנת סיכונים רבים, אך דרך נוספת היא להתקין אפליקציות שונות המדמות את עיצוב ה-Material של Android L. אז אנחנו כאן כדי לספר לכם על הדרך השנייה.

ערכת נושא
בחלק מגרסאות מערכות ההפעלה והלאנצ’רים ניתן להחליף את ערכת הנושא של המערכת  וגם אם אין ניתן להתקין לאנצ’ר בנפרד. אחד מהם הוא Nova Lancher הפופולרי שבעדכון האחרון התווספה ערכת נושא הכוללת אייקונים וכפתורים מותאמים, ומי שגם ישקיע בגרסת הפרימיום יזכה בהתאמות נוספות.

למי שמשתמש ברום ה-CyanogenMod או Paranoid ואחרים, יכול להוריד את Android L Team (בעלות של 9.20 שקל) המותאם למגוון רומים ומאפשר שינוי התאמה של מראה המערכת במלואה, כולל החייגן, כפתורי המגע, וילון ההתראות ועוד.

פתרון דומה שגם הוא מתאים לאנצ’רים הפופולריים כמו Nova, Apex הוא Androi L Launcher Team המציע במחיר מעט יותר זול ערכת נושא מלאה במחיר של 6.80 שקל וזמין להורדה בחנות ה-Play. לבעלי מכשיר ה-Xperia יש אגב פתרון נוסף ב-XDA.

התראות במסך הנעילה
android-l-notificationsהתאמות העיצוביות בעדכון האנדרואיד אינן מסתכמות רק באייקונים ורקעים, אלא גם בסגנון שונה של התראות במסך הבית. לפי גרסת ההדגמה שגוגל שחררה, מדובר בשינוי רחב במסך הבית כך שאת ההתראות נוכל לצפות גם מבלי לגלול את וילון ההתראות מטה.

קרא עוד:  מסתמן: פייסבוק תוותר על הצגת פרסומות בוואטסאפ

את זה בדיוק מנסה להביא אפליקציית Android L LockScreen שעושה את זה באופן פשוט וקל. היא מחליפה את מסך הבית של המכשיר ומציגה את ההתראות כאשר הן מתקבלות. המסך כולל גם גישה מהירה למצלמה, לחייגן והגדרות האפליקציה.

התראות צפות
על Heads Up כבר כתבנו כאן באתר, האפליקציה שזכתה לשם חלונית ההתראות החדשה ב-Android L, תציג התראות צפות מיד כאשר הן מגיעות (pop up). מלבד האפשרות להחליק לאחד הצדדים כדי לסגור את ההתראה, ישנם התראות אינטראקטיבית המאפשרות מענה מהיר או מחיקה במקרה של הודעת דואר או SMS וכפתורי שליטה במוזיקה בנגן. האפליקציה מאפשרת להוסיף ולקבוע אילו התראות אנו מעוניינים לקבל ולנהל את רשימת האפליקציות המורשות לשלוח לנו התראה, אם כי מהשימוש שלנו בה גילינו כי לא תמיד הכל עובד, אך המפתח ממשיך ומעדכן אותה. האפליקציה Heads Up! Notification ניתנת להורדה בחנות ה-Google Play בעלות של דולר אחד, שאותה מכנה המפתח כתרומה. מי שמעוניין לנסות אותה היא זמינה בחינם גם בפורום ה-XDA.

מקלדת בעיצוב Android L
כדי להשלים את החוויה, חייבם גם את המקלדת החדשה של גוגל המגיעה ב-Android L בעיצוב ה-Meterial. הגרסה המוכנה להורדה ולהתקנה כקובץ APK, נשלפה מתוך גרסאות ההתקנה המוכנות של גוגל למכשיר ה-Nexus 5. היא זכתה לעיצוב החדש והשטוח יותר, אולם אם תתקינו לא תראו הבדל עד שלא תשנו את העיצוב בהגדרות. לאחר ההתקנה, יש להיכנס להגדרות המקלדת, מתקדם (Advance Settings) ולבחור ב-Material תחת ערכות הצבע (Color Scheme). יש לציין כי מכשירי Nexus השונים לא יכולים להתקין אותה מכיוון שהיא משתמשת באותו שם מערכת ולכן ההתקנה תיכשל. להורדה מ-XDA.

קרא עוד:  אין יותר עדכון על עדכון אפליקציות אוטומטי ב-Google Play

Android L Keyboard

 

למתקדמים: אנימציית ההפעלה
בכל מכשיר אנדרואיד ישנה אנימציה בעת הפעלתו. אם אתם משתמשים במערכת המקורית המגיעה עם המכשיר סביר כי בכל הפעלה של המכשיר מופיע לוגו היצרנית או המפעילה, אך אלו הנוהגים לצרוב רום מותאם אישית נהנים מאנימציה חביבה יותר. בעלי הרום המותאם או מי שכבר יש לו ריקוברי יכולים לצרוב את אנימציית ההפעלה של המערכת החדשה על ידי הורדת הקובץ מכאן וצריבתו דרך הריקוברי. שימו לב שמדובר בתהליך המיועד למשתמשים מבינים בלבד.

תמונה עליונה: Yuri Samoilov cc flickr

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.