בעיות שונות התגלו עם שחרור גרסת ה-iOS 9.3 והעיקרית שבהן היא קפיאתו של הדפדפן בעת לחיצה על קישורים שבורים של אפליקציות חיצוניות. באפל מודעים לתקלה ואמרו כי ישחררו תיקון, אך עד שזה יקרה רבים עדיין נותרו תקועים. מתברר כי יש פתרון שעובד, לפחות באופן זמני, אשר קשור כפי הנראה לאפליקציית Booking אשר מותקנת על המכשירים של המתלוננים. אז אם גם אתם נתקלתם בתופעה דומה ויש לכם את האפליקציה הזו מותקנת, הנה הפתרון כיצד לעקוף את הבעיה.

  1. הסירו את אפליקציית Booking.
  2. הדליקו את מצב הטיסה במכשירכם
  3. חברו את המכשיר למחשב, הריצו את תוכנת האייטונס בגרסתה האחרונה (אם הגרסה אינה מעודכנת – זה הזמן לעדכן) ובצעו הפעלה מחדש למכשיר (בעודו מחובר).
  4. וודאו כי אפליקציית Booking מסונכרנת ונמצאת באייטונס במכשיר שלכם. (ניתן להוריד מכאן ולסנכרן ידנית).
  5. לחצו על טאב האפליקציות בצידו הימני באייטונס, בחרו את מכשירכם וסנכרנו את האפליקציה חזרה למכשיר (לא לשכוח ללחוץ על Sync).

itunes-9.3-safari-fix

  1. כעת, לאחר סיום הסנכרון האפליקציה למכשיר, הריצו אותה וסיגרו אותה מריבוי המשימות (החלקת הכרטיסיה למעלה). במקביל, הריצו גם את דפדפן הספארי וסגרו אותו דרך ריבוי המשימות באותו אופן.
  2. כבו את מצב הטיסה.

באם ציינתם את כל השלבים במדריך, ישוב דפדפן הספארי לתפקד כרגיל – לפחות עד אשר אפל תשחרר גרסה מתוקנת באופן רשמי. יחד עם זאת, נציין כי ישנה שיטה נוספת שדווחה כעובדת על ידי המשתמשים, והיא להחליף את גוגל כמנוע חיפוש ברירת המחדל בזה של Bing. על מנת לעשות זאת, יש לנווט לעבר אפליקציית הגדרות/ספארי/מנוע חיפוש ברירת מחדל ולבחור כאמור במנוע החיפוש של מיקרוסופט.

קרא עוד:  וואווי וסמסונג ראש בראש במכירות הטלפונים המתקפלים

 

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.