נכתוב את זה כבר בהתחלה: גם לאנשי קניות וטכנולוגיה ותיקים, מבצעי בלאק פריידיי באתר אמזון יכולים להיות מבלבלים.

מהם המבצעים שיש בכל קטגוריית מוצרים? מתי הם מתחילים? האם להמתין ליום שישי עצמו או לקנות כבר במכירה המוקדמת? לאילו הנחות לצפות?

התשובה הקצרה לכל השאלות הללו היא: אף אחד, מלבד אנשי אמזון, לא באמת יודע. העדכונים והמודעות שמוציאה אמזון כוללים רק חלק קטן מהפרטים, חלק מהמידע יוצא בהפתעה (כמו לדוגמה המשלוח חינם לישראל בהזמנות מעל $49), וחלקו האחר נשאר בכלל בגדר שמועות.

אז מה אפשר לעשות כדי להפיג מעט את הערפל? ריכזנו כאן מספר כללי אצבע שיוכלו לעזור:

1. הצטרפו לאמזון פריים כבר עכשיו

חברי שירות אמזון פריים מקבלים לעיתים קרובות עדכונים וגישה מוקדמת למבצעי בלאק פריידי, לפני הקהל הרחב.

אם אינכם רוצים לשלם את המנוי השנתי המלא (שכולל, אגב, גם את שירותי הסטרימינג של אמזון לסרטים, סדרות ומוזיקה), אפשר פשוט להצטרף לתקופת ניסיון חינמית של 30 ימים, ולבטל את המנוי לפני שהיא מסתיימת.

אם כבר ניצלתם בעבר את תקופת הניסיון ללא תשלום של אמזון פריים, אפשר להירשם לחודש אחד, בעלות של $12.99.

2. מבצעי בלאק פריידי באתר אמזון כבר באוויר והם יימשכו גם אחרי הבלאק פריידי

אמזון נוהגת להתחיל את מבצעי בלאק פריידי שלה כשבוע לפני המועד הרשמי, במהלכו היא משחררת תמהיל של מבצעים מעולים.

המסה הגדולה של המבצעים מגיעה בדרך כלל בבלאק פריידי עצמו (השנה – ב-29/11), אך ברוב המקרים לא מדובר בהנחות גדולות יותר מאשר בימים שלפני הבלאק פריידי, אלא רק בהיצע גדול יותר של פריטים במבצע.

לא הספקתם לקנות את מה שרציתם בימים שלפני הבלאק פרידיי ובבלאק פריידי עצמו? קחו בחשבון גם את סייבר מאנדיי – יום שני שחל אחרי סוף השבוע של הבלאק פריידי (השנה ב-2/12), שכולל הנחות בקנה מידה דומה לזה של הבלאק פריידי.

3. לרפרש, לבדוק שוב מחירים ולעקוב אחרי אתרים וקבוצות פייסבוק

לא ניתן לדעת מתי אמזון תפרסם מבצעים מעולים, ולכן ביקורים חוזרים באתר או באפליקציה, לצד מעקב אחרי אתרים וקבוצות פייסבוק שמתמחות במכירות באינטרנט, יכולים לעזור לכם להיות עם "האצבע על הדופק" ולא לפספס מבצעים מוצלחים.

אתרים כמו dealnews ו-slickdeals בעולם, ובלאק פריידי בסט ו-savey בישראל עושים עבודה לא רעה בסינון של מבצעים טובים באתר אמזון ובמגוון גדול של אתרי אינטרנט מובילים נוספים.

4. השוו תמיד מחירים עם אתרים מתחרים

המחירים באמזון הם בדרך כלל מהטובים שניתן למצוא ברשת, בין היתר בגלל מדיניות התאמת מחירים אגרסיבית של אמזון, המתחקה אחר המבצעים של מתחרותיה על מוצרים פופולריים.

ועדיין, בקניות גדולות מומלץ להשוות את המחירים שמצאתם באמזון מול המתחרות הגדולות שלה בעולם – Walmart, ebay ובסט ביי, וגם מול המתחרות המקומיות – אייבורי, KSP וכו'.