הערב יורד, אבל השימוש בטלפון ממשיך איתנו שעות רבות לתוך החשיכה. כדי למנוע הפרעה לשינה, עייפות העיניים וגם כדי לחסוך בניצול הסוללה, מפתחי אפליקציות רבים, ובראשם גוגל (Google), מקדמים שימוש במצב כהה (Dark Mode). עוד ועוד אפליקציות כוללות את התכונה הזו וכך תפעילו אותה באפליקציות נבחרות.

YouTube

צפייה ממושכת באור בוהק כשהסביבה חשוכה יוצרת אי-נוחות. תוסיפו לכך גם חיסכון בסוללה וקיבלתם את כל הסיבות שהביאו את פלטפורמת הוידאו הפופולרית להטמיע מצב כהה באפליקציה. היכנסו לתמונת הפרופיל שלכם בראש המסך > הגדרות > באנדרואיד לחצו על כללי, ב-iOS המשיכו הלאה > עיצוב כהה.

Waze

כברירת מחדל, מזהה האפליקציה שהלילה ירד ומציגה את המפות במצב כהה בלילה ובמצב בהיר ביום. אם משום מה תרצו לשנות את מצב ברירת המחדל האוטומטי עשו זאת דרך כניסה להגדרות (סמל גלגל השיניים בראש חלונית החיפוש) > תצוגת מפה > מצב.

Twitter

רוצים לצייץ בחשיכה? חבל לאמץ את העיניים ולבזבז את הסוללה. לחצו על תמונת הפרופיל שלכם בחלק העליון של המסך > הגדרות ופרטיות > תצוגה וצלילים > מצב לילה. בעלי אנדרואיד יוכלו לבחור אם זה יופעל בצורה אוטומטית כשהשמש תשקע.

Facebook Messenger

כדי להפעיל את האפשרות להשתמש בכלל במצב כהה תצטרכו לשלוח לחבר, באופן חד פעמי, אימוג'י של ירח. לאחר מכן תופיע השאלה האם להפעיל מצב כהה. אם תאשרו ותרצו לשנות בהמשך עשו זאת דרך לחיצה על תמונת הפרופיל שלכם (שנמצאת בראש המסך הראשי של האפליקציה) > Dark Mode.

Android

במכשירי אנדרואיד רבים התווספה תכונת המצב הכהה, זאת לאחר שגוגל הודתה בכנס המפתחים האחרון כי בהירות המסך משפיעה משמעותית על צריכת הסוללה. הגישה להפעלת המצב הזה משתנה ממכשיר למכשיר. במרבית מכשירי סמסונג בעלי גרסת התוכנה האחרונה תמצאו אותו בהגדרות > תצוגה > מצב לילה.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.