גלקסי אס 7 רטוב

ה-Galaxy S7 (גלקסי אס 7) מתאפיין בין היתר בחסינות למים ואבק בתקן IP68, דבר המאפשר לנו לצלול עם המכשיר מתחת למים עד לעומק של מטר וחצי למשך 30 דקות. מדיווחים של רוכשים ראשונים שכבר הספיקו לבחון את העמידות למים עולה כי המכשיר מונע טעינה בשעות הראשונות והמוזיקה או צלילים הבוקעים מהרמקול הפנימי נשמעים צרודים והאיכות הסאונד ירדה פלאים. מה עושים?

קודם כל לייבש

למרות היכולת המוצהרת, אנחנו ממליצים לא להיכנס עם מכשירים אלקטרונים למים. אם בכל זאת נכנסתם עם הגלקסי S7 למים (בריכה או מי ברז בלבד, לא לים), הדבר הראשון הוא לייבש אותו כמה שניתן באמצעות מטלית או מגבת ייבשה ואפילו לתת לו קצת זמן באוויר הפתוח (לא בשמש) לפני שאתם חוזרים ומשתמשים בו. אפשר אפילו לנער בחוזקה עד ששאריות המים יצאו החוצה (רק אחזו חזק במכשיר שחלילה לא ייפול).

להטעין רק לאחר מספר שעות

דבר שני, כלל לא כדאי לנסות ולהטעין את המכשיר בארבע השעות הראשונות לאחר הטבילה במים. כידוע מים וחשמל לא הולכים ביחד ולמרות כי סמסונג הטמיעה מנגנון המונע את טעינתו של הגלקסי S7 במקרה בו מתגלה לחות בחיבור, רצוי להמתין עד אשר חיבור ההטענה יתייבש לגמרי שכן אם לא תעשו זאת, תוכלו לגרום נזק גם נזק למטען ולכבל ההטענה שלו.

Galaxy S7 speeker fix after water

שאבו שאריות מים

אם בכל זאת המתנתם מספר שעות ועדיין הרמקול משמיע צלילים מתכתיים ועמומים (כמו בדוגמה בהמשך) והמכשיר לא מוכן להטעין את עצמו, אפשר לרכוש משאבה קטנה, פומפה, כמו זו שמצאנו ב-eBay או בחנויות כלי בית. על ידי מספר שאיבות (לא נשיפות!), הצלחנו להסיר את שאריות המים שנשארו ברמקול, בחיבור ההטענה ובכניסת האוזניות ולהחזיר את המכשיר לתפקודו המלא.

קרא עוד:  גוגל: זה מה שעניין אתכם ב-2019

האזינו לרמקול לאחר הכניסה למים

 

צריך לזכור כי חסינות למים במכשירים אלקטרונים מאוד תלויה באופי השימוש האישי, הזמן והעומק בו המכשיר שהה במים, האם ישנם נזקים פיזיים או נפילות שיכולות להחליש את ההגנה הפנימית והאם הוא עבר תיקון במעבדה. לכן, אנחנו חוזרים וממליצים לא להיכנס למים עם מוצרים אלקטרונים בכלל וטלפונים בפרט, גם אם הם נועדו לכך.