"אבי מזגנים", "איציק לא לענות" ועוד רבים וטובים מרכיבים את רשימת אנשי הקשר שלנו. אם נרצה או לא, הופכת הרשימה הזו לאחת הרשימות החשובות בחיינו ואם נאבד את המכשיר הסלולרי שלנו, או אם זה יפסיק לעבוד בפתאומיות, אנו עלולים להרגיש שארוכה הדרך עד שנוכל למצוא את מספרי הטלפון של מכרינו.

מה עושים? כדאי לגבות את הרשימה באופן קבוע ועבור כך ישנם כמה פתרונות, מאפליקציות ועד שירותי רשת. בחרנו להתמקד בשירותים הגדולים והמוכרים: סנכרון אנשי הקשר עם גוגל (Google Contacts) ובאמצעות iCloud – שירותי הענן של אפל.

כך תגבו את אנשי הקשר ב-Google

שירות אנשי הקשר של גוגל היה פופולארי עוד בראשית ימיו של שירות הדואר האלקטרוני של החברה, Gmail, כדי לאפשר לנו לשמור את כתובות המייל אליהן אנחנו מרבים לשלוח מכתבים. אך גם מספרי טלפון ניתן לשמור שם ותוכלו לעדכן אותם, או לצפות בהם, בכל מכשיר שבו מופעל חשבון הגוגל שלכם.

במכשירי אנדרואיד, אופציית סנכרון אנשי הקשר עם Google מופעלת כברירת מחדל. כדי לכבות או להפעיל אותה בכל שלב ניתן להיכנס להגדרות הסנכרון במכשיר. תפריטי אנדרואיד אמנם משתנים מעט ממכשיר למכשיר, אך כך תעשו זאת במכשירי סמסונג: היכנסו להגדרות > חשבונות או ענן וחשבונות > חשבונות > בחרו את חשבון הגוגל שלכם > לחצו על "סנכרן חשבון" והפעילו את מתג הסנכרון ליד "סנכרן אנשי קשר".

קרא עוד:  מה לובשים היום? חמש אפליקציות לחיזוי מזג האוויר

במכשירים המריצים אנדרואיד בגרסה 8 ומעלה ניתן גם לבצע גיבוי כולל של נתונים שונים במכשיר, ביניהם גם גיבוי של אנשי הקשר. כדי להפעיל את גיבוי אנשי הקשר היכנסו להגדרות > Google > גיבוי > שם הפעילו את "גיבוי לגוגל דרייב". שימו לב, בחלק מהמכשירים תפריט ההגדרות של גוגל יופיע כצלמית נפרדת בין כל צלמיות האפליקציות במכשיר.

כדי לסנכרן את אנשי הקשר עם גוגל, יצטרכו בעלי מכשירי אפל להיכנס להגדרות > סיסמאות וחשבונות. אם עוד לא חיברתם את חשבון ה-Gmail שלכם למכשיר תצטרכו ללחוץ על "הוסף חשבון" > Google ולהמשיך לפי ההוראות. אם חשבון ה-Gmail כבר מופיע שם, לחצו עליו והפעילו את המתג לצד "אנשי קשר".

כך תשחזרו את אנשי הקשר מחשבון Google

אם אבד או אם התקלקל הטלפון החכם, תוכלו כאמור לצפות ברשימה אנשי הקשר בכל מקום שבו מופעל חשבון הגוגל שלכם. כדי לעשות זאת במחשב האישי היכנסו לקישור הזה.

במכשירי אנדרואיד או אייפון חלופיים עדכנו קודם את חשבון הגוגל שלכם והפעילו את הסנכרון לפי השלבים הנזכרים מעלה. תוך זמן קצר יופיעו מחדש אנשי הקשר שגובו בחשבון של גוגל.

אם הפעלתם את הגיבוי לגוגל דרייב (שהזכרנו למעלה) תוכלו להפעיל גם את השחזור. עשו זאת באמצעות כניסה להגדרות > Google > שחזור אנשי קשר. שימו לב, בחלק מהמכשירים תפריט ההגדרות של גוגל יופיע כצלמית נפרדת בין כל צלמיות האפליקציות במכשיר.

קרא עוד:  תתחילו לבשל: "מטבח האימוג'י" של גוגל מאפשר לערבב בין סמלים שונים לתוצאות מפתיעות

גיבוי ושחזור אנשי הקשר ב-iCloud

גם שירות הענן של אפל מאפשר לבעלי המכשירים לישון בשקט בלילה, בזמן שפרטי יקיריהם מאוחסנים בענן. בפעם הראשונה יש להפעיל את השירות באמצעות כניסה להגדרות > שם הבעלים של המכשיר (בראש המסך) > iCloud > אנשי קשר.

לאחר ההגדרה הראשונית ניתן להחליט מתי להפעיל או לכבות את הגיבוי ב-iCloud. עשו זאת באמצעות כניסה להגדרותסיסמאות וחשבונות > iCloud > הפעילו או כבו את "אנשי קשר".

סייע בהכנת הכתבה: אביחי אליהו

פורסם לראשונה באתר נקסטר

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.