הרדיפה אחר החדשנות הטכנולוגית הפכה כיום לדבר שבשגרה כאשר היצרניות השונות מקפידות להשיק מדי שנה מכשיר דגל חדש, ורבבות הלקוחות קופצים על הזדמנות כדי להחליף את מכשירם בחדש. לאחרונה, נערך סקר הבוחן בצורה מדוייקת יותר מיהם אותם המשתמשים שנוהגים לרכוש מכשיר חדש ובאיזו תדירות. התוצאות אינן מפתיעות.

הסקר, שנערך ברחבי ארה"ב וכלל חתך של כל שכבות הגילאים ממגוון האוכלוסיות ניסה להשוות, בין היתר, בין מחזיקי אנדרואיד למשתמשי האייפון. באופן מפתיע יש לומר, רק כשני אחוזים מכלל הנשאלים בסקר הצהירו כי יחליפו לדגם חדש של סמארטפון ברגע שיוכרז – לא משנה מה מצבו של הסמארטפון הקודם. אגב, בשני המחנות העיקריים כנראה חושבים זהה, לכן שני האחוזים מייצגים גם את משתמשי האנדרואיד וגם את משתמשי האייפון שנחלקים ביניהם באופן שווה.

עם זאת, מירב המשתמשים חושבים בצורה הפוכה לגמרי ממה שחושבים המשתמשים ה"המכורים": 51 אחוזים ממשתמשי האייפון הצהירו שיחליפו לדגם חדש כל שנתיים, בעוד כ-40 אחוז ממשתמשי האנדרואיד יפעלו באופן זהה. יחד עם זאת, חשוב לציין שתקופת ההתחייבות למפעילה סלולרית בארה"ב עומד גם כן על שנתיים – כך שסביר שזו אחת הסיבות בגינה ענו המשתמשים.

החלק הארי של הסקר טמון בתשובותיהם של מירב המשתמשים שהצהירו כי אין טווח זמן מסויים עד אשר ישדרגו לדגם חדש. כ-47 אחוז ממשתמשי האייפון טענו כי יחליפו למכשיר חדש יותר רק כאשר הקודם יחל לקרטע או כאשר ישבוק חיים לגמרי. לעומתם, כ-58 אחוז ממשתמשי האנדרואיד הצהירו כי יחליפו למכשיר חדש (לא משנה מאיזו יצרנית), רק כאשר המכשיר הקודם שברשותם ישבוק חיים.

קרא עוד:  הניסיון החדש של אנדי רובין הוא טלפון שנראה ממש מוזר

למען הסדר הטוב, הסקר כלל גם משתמשים שאינם בעלי מכשיר המבוסס על אחת משתי המערכות המובילות ואצלם התוצאה הייתה שונה לגמרי: כשני אחוזים ממשתמשים אלו הצהירו שיחליפו לדגם חדש כאשר זה יהיה זמין, 21 אחוזים הצהירו כי יחליפו מדי שנתיים וכ-76 אחוזים מסרו כי יחלפו רק כאשר המכשיר שברשותם ישבוק חיים לגמרי.

מה ניתן ללמוד מהתוצאות? קשה לומר. ייתכן, כי המצב בארץ מעט שונה מהסקר שכן בארץ אינה קיימת התחייבות למפעילה סלולרית כזו או אחרת ותדירות החלפת המכשירים כאן הולכת וגדלה. ומה אצלכם? כל כמה זמן אתם מחליפים מכשיר? ספרו לנו בתגובות.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.