עלות הרכיבים, על-פי Teardown.

מחירם היקר של משקפי ה'גלאס' (Google Glass), המשקפיים החכמים של החברה, לא מאפשרים לרבים לרכוש אותם ולמרות זאת, מספיק יום אחד בשנה בהם המשקפיים היו זמינים למכירה והם נחטפו מהמדפים. המחיר כידוע לא היה זול והלקוחות הנלהבים היו צריכים להיפטר מ-1500 דולר, אך כמה באמת עולה לייצר את משקפי הגלאס?

עלות הרכיבים, על-פי Teardown.

ב-15 לאפריל מספר מצומצם של תושבים מארצות הברית יכלו לרכוש את המשקפיים החכמים של גוגל, המשקפיים שנמצאים בתפוקת ייצור נמוכה ועל-פי הערכות ייצרו רק כמה אלפים של זוגות משקפיים נמכרו במחיר של 1,500 דולר, סכום לא זול ובטח שלא שווה לכל כיס. אך כמה עולה באמת לייצר את המשקפיים החכמים, וובכן על-פי דו"ח של אתר Teardown עלות הייצור המקורית נמוכה במיוחד. חברי האתר פירקו את המשקפיים לגורמים ומצאו כי מחיר סך הרכיבים עומד על 80 דולרים בלבד.

על-פי הדו"ח, הרכיב היקר ביותר במשקפיים הוא המעבד שעלותו 13 דולר, רכיבים הקשורים לקישוריות עולים כמעט 11 דולר ואילו מסך הזכוכית המיוחד עולה 3 דולר בלבד. מצטייר על-פי הניתוח של האתר כאילו עלות הייצור היא סכ"ה 5-אחוז מהמחיר בו גוגל מכרה את המשקפיים לנסיינים. ואולם, חשוב לזכור כי עלות הרכיבים אינה מגלמת בתוכה עלויות של מחקר ופיתוח ואף מכיוון ומדובר במוצר שאינו נמצא בייצור המוני עלות הייצור גם גבוהה יותר, למעשה דובר של גוגל שהגיב בנושא לידיעה שפורסמה בוול סטרייט ג'ורנל מציין כי מדובר בהערכה "שגוייה לחלוטין".

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.