יותר ויותר חברות מפתחות מודעות לבעיית ההתמכרות לטכנולוגיה, וגם פייסבוק (Facebook) ערה לבעיה ומנסה לסייע למשתמשים לעקוב אחריה: משתמשים שחפרו בקוד של אפליקציית פייסבוק לאנדרואיד גילו שרידי קוד שקשורים לתכונה עתידית חדשה בשם "Your Time on Facebook". התכונה מסוגלת להראות למשתמש באילו ימים בשבוע בילה באפליקציית פייסבוק, ומה משך זמן השימוש הממוצע שלו בה.

כמו כן מאפשרת התכונה לקבוע תזכורת יומית שמודיעה למשתמש מתי חרג מהזמן הקצוב שהגדיר לעצמו, וכן קיצור דרך לשנות את הגדרות ההתראות שמתקבלות באפליקציה. פייסבוק עצמה אישרה כי מדובר בתכונה חדשה שהיא בודקת בימים אלה, ומסרה: "אנחנו תמיד עובדים על דרכים חדשות כדי לוודא שהזמן שאנשים מבלים בפייסבוק מנוצל כהלכה".

פייסבוק, כאמור, היא לא היחידה שמאפשרת מעקב אחר זמן השימוש בה: גם אפל ׁ(Apple) הציגה במהלך כנס WWDC שנערף בתחילת אפשרות חדשה שתאפשר לעקוב אחר זמן השימוש ב-iPhone או באפליקציות מסוימות, ואפילו השתמשה בפייסבוק כדוגמא לאפליקציה שאנשים אולי משתמשים בה באופן מוגזם.

גם אפליקציית אינסטגרם (Instagram) עובדת על תכונה בשם Instagram Usage Insights, והמנכ"ל קווין סיסטרום טען שמדובר באחריות שנופלת על כל החברות ליצור שקיפות מול המשתמשים: "אנחנו רוצים להיות חלק מהפתרון", אמר.