השחזור של קתדרלת נוטרדאם בפריס, לאחר השריפה הגדולה שהרסה חלקים מן המבנה ההיסטורי, יכול להסתייע באופן מפתיע במשחק מחשב. מדובר ב-Assassin's Creed Unity המתרחש בצרפת של המאה ה-18.

המשחק מכיל תיעוד כמעט מדויק של המבנה שהוכן בידי המפיצה הצרפתית יוביסופט (Ubisoft) כחלק מהכנה של המשחק ששוחרר לשוק בסוף 2014.

קרוליין מיוס, מעצבת שלבים באולפן הפיתוח, ציינה בראיון שהעניקה ל-The Verge כי מירב העבודה שלה על המשחק הייתה בשחזור הקתדרלה, כאחד המבנים המורכבים והמרכזיים במשחק. היא סיפרה כי "במקרה של נוטרדאם, זהו המבנה הגדול ביותר במשחק, עבורנו זה אמר שהיינו צריכים ליצור גרסה [וירטואלית] של הקתדרלה שלא הייתה קיימת עד עד אז".

כדי להשיג את המטרה היא עמלה במשחק שנים בתיעוד, יצירה ושחזור של המבנה כדי לשלב אותו בעולם המשחק הוירטואלי. כחקל מהעבודה צוות מאולפן הפיתוח בילה מעל לשנה בביצוע מיפוי לייזר תלת מימדי של המבנה, זאת בנוסף לעבודה עם צילומים ושיתוף פעולה עם אמני מרקם כדי לוודא שחזור נאמן של המבנה עד לרמת הלבנה.

כרגע עדיין לא ידוע האם בוודאות יעשה שימוש בנותנים שנאספו על ידי יוביסופט, אך נכון לרגע זה מדובר בנתונים המדוייקים והמקיפים ביותר של הקתדרלה שנאספו עד כה.

בכדי להביע סולידריות ביוביסופט הודיעו בחשבון הפייסבוק הרשמי של המפיצה כי זו תרום כסף לסיוע במאמצי השחזור ואף תעניק לשחקני המחשב האישי את המשחק בחינם, אותו ניתן להוריד מחנות ה-UPlay.

קרא עוד:  שאומי השיקה דור שני למחשב המשחקים Mi Gaming Laptop, החל מ-1080 דולרים
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.