לאורך השנים תמיד נטען כי מסך המגע של מכשירי האייפון השונים רגישים יותר מאשר כל מכשיר סמארטפון אחר, אך מה לגבי הדיוק שלו? חברת OptoFidelity המתמחה בביצוע בדיקות ומדידות ביצעה השוואה בין מסכי הסמארטפונים השונים והעמידה למבחן את מכשיר ה-iPhone 5s וה-iPhone 5c החדשים וכן מולם את מכשיר ה-Galaxy S3 מהדור הקודם של סמסונג. המבחן כלל בדיקות על ידי זרוע רובוטית אשר בוחנת את מיקום המגע לפי קואורדינטות ומשווה אותם לקואורדינטות שהטלפון מדווח עליהם.

תוצאות מפתיעות
בעוד שמכשיר ה-Galaxy S3 היה מדויק באופן אחיד על שטח פני התצוגה שלו (פרט לחריגות בקצוות), מכשירי ה-iPhone הראו כי הם מדויקים הרבה פחות. על פי המחקר, החלק המדויק ביותר של המסך הוא במקלדת הווירטואלית, אולם גם שם נרשם חוסר דיוק ברור. את התוצאות ניתן לראות בנקודות אדומות וירוקות, כאשר האדומות מראות חוסר דיוק לעומת הירוקות המציגות דיוק מוחלט בין המגע של הרובוט למיקום שמדווח הטלפון. ניתן לראות את ההבדלים במפה הגדולה למעלה, וכן בהבדלים באזור המקלדת של שני המכשירים.

 

inaccurate OptoFidelity iPhone
בדיקות דיוק למכשיר ה-iPhone, ניתן לראות את הנקודות האדומות בקצוות

 

inaccurate OptoFidelity galaxy s3
בדיקת דיוק ל-Galaxy S3, הכי מדויק

אמנם מדובר בחוסר דיוק של מילימטרים, שככל הנראה בשימושיים שלנו עם האצבע המכסה תחום גדול של אזורי מגע זה לא מורגש כלל, אך בכל זאת יש סיכוי כי חלק מהמשתמשים ירגישו זאת.

וידאו: כך מתבצעת הבדיקה

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.