הוט

הוט (Hot) הכריזה כי תעלה את קצב הגלישה המרבי אותו היא מציעה ללקוחות פרטיים מ-200 מגה-ביט/לשנייה בשניה ל-500 מגה-ביט/לשנייה. היא תציע את המהירות החדשה בפריסה ארצית למעט מודיעין בה תשודרג המהירות בהמשך השנה. קצב העלאת הנתונים נמוך באופן משמעותי, ויעמוד על 10 מגה-ביט/לשנייה.

קצב החיבור החדש נשען על התשתית הארצית הקיימת של הוט, אולם על מנת ליהנות ממנו תחליף החברה את הנתב בבתי לקוחותיה לדגם חדש בשם Hotbox 4. הנתב תומך בחיבור אינטרנט אלחוטי בתקן 802.11ac ובתדרי 2.4 ו-5 גיגה-הרץ. החלפת הנתב ללקוחות קיימים תעשה ללא תשלום. לקוחות בעלי ממיר מדגם Fiber 4K – הכולל נתב, מודם וממיר לכבלים – לא יזדקקו לציוד נוסף.

עלות החבילה ללקוחות חדשים וקיימים תעמוד על 99 שקלים לחודש במהלך שלושת החודשים הראשונים, ו-129 שקלים לחודש לאחר מכן. זהו מחיר התשתית בלבד, לספק האינטרנט יידרש תשלום נוסף. חברות תקשורת שכבר החלו בפריסת סיבים אופטיים, כדוגמת פרטנר וסלקום, מציעות במחיר זה חבילות במהירות גבוהה יותר, לרבות העלאה במהירות זהה למהירות ההורדה. אולם הן סובלות מכיסוי מוגבל ומסוגלות להציע את השירות לכל היותר ל-15% מבתי האב בישראל.

עם זאת, בגלובס מדווחים כי קצב הורדה של 500 מגה-ביט/לשנייה הוא המהיר ביותר שאותה תוכל להציע הוט על בסיס התשתית הקיימת שלה, וכל שדרוג נוסף יאלץ את החברה להתחיל בפריסת רשת סיבים אופטיים משלה.