הקיץ סוף סוף אצלנו! מיליוני נוסעים צפויים לעבור בנתב"ג בדרכם לחופשת הקיץ שכה חיכו לה. החלום על החופש, הים, האגמים, המלונות, החופים והשופינג אוטוטו מתגשם. ויטמין שמש – יש.

פעם כשהיינו מדברים על חופש, הכוונה היתה ממש "להתנתק" מהשגרה, לא לשמוע מאף אחד ונטו לנפוש. היום חופשה בלי פלאפון לא יכולה להתקיים, אם למטרת שימוש במפות והתניידות בין האתרים השונים ובין אם לצילום הסלפי ההכרחי ושיתוף ברשתות החברתיות.

קבלו מהמומחים של ESET מספר טיפים שישדרגו לכם את חווית הטיול בחו"ל ובעיקר ישמרו על המידע שלכם:

Wi-fi מפתה אתכם? המלצה חמה, אל תשתמשו בו. כל אות חינם שתקבלו, עלולה להיות חשופה ברשת ציבורית עבור האקרים ווירוסים. אם מדובר במקרה חירום, לכו על זה. אבל אם לא, פשוט הימנעו. רב האנשים מחפשים רשתות ציבוריות במקומות כמו שדות תעופה ומלונות, אבל אם האות אינו בטוח, אתם תזמינו לעצמכם בעיות.

אל תשתמשו בתחנות טעינה ציבוריות: נשארתם לא סוללה וראיתם תחנת טעינה עם המון מטענים מכל הסוגים שרק מחכים לכם? הם מופיעים בשדות התעופה, בתי מלון וקניונים. שימו לב שהכבל איתו אתם משתמשים על מנת להטעין את המכשיר הנייר הוא גם כבר להעברת מידע שעלול להוות סיכון. ברגע שחיברתם את הפלאפון לכבל שהאקר טיפל בו קודם, הוא יכול לקחת את כל המידע שעל המכשיר. חבל.

חוששים לאבד את הדרכון? קודם כל, כלל שקיים כבר שנים, הכינו מספר עותקים של צילום הדרכון. למיטיבים לכת, מומלץ ביותר לצלם את הדרכון ולהעלות את התמונה לענן. באופן זה תמיד תהיה לכם גישה לעותק הדרכון, בכל מקרה שלא יהיה.

קרא עוד:  10 טעויות שאתם עושים בשמירה המידע האישי שלכם

התקינו תוכנת אנטי-וירוס: הדרך הבטוחה ביותר לשמור על המידע שלכם בטוח, אנטי-וירוס שיגן עליכם. אל תטיילו עם תוכנה לא מעודכנת ובמידה וכבר יש לכם מוצר מותקן, הקפידו לעדכן אותו לפני היציאה לדרך. לא להתעצל!

נתקו את הבלוטוס (Bluetooth) – בדיוק כמו שלא כדאי להתחבר לרשתות ציבוריות, גם הבלוטוס שלכם הוא מקור לבעיות. אותות של בלוטוס יכולים להגיע מכל מקום ואם שלכם נשאר דלוק, יכולים להתחבר למכשיר שלכם.

התקינו תוכנת מעקב – במידה והמכשיר נגנב, תוכלו באמצעות אפליקציות מיוחדת לאתר אותו או אפילו למחוק מרחוק את המידע שנמצא בו.

*הודעה לעיתונות