הוט

הוט הודיעה הבוקר על תחילתו של פיילוט במסגרתו תאפשר למנויים לקבל את שירותי הטלוויזיה שלה באמצעות אפליקציות לטלוויזיות חכמות, ללא צורך בממיר המחובר לכבלים.

החברה מסרה ל-TGspot כי הפיילוט יימשך שלושה חודשים ויוצע למספר מוגבל של משתמשים, שברשותם גם ממירים רגילים שלה. לאחר סיום הפיילוט היא תרצה להציע את השירות לכולם – גם לקוחות הוט הקיימים שלא משתתפים בפיילוט, וגם כאלה שמסתפקים כיום בשירותי טלוויזיה מסוגים אחרים.

השירות יכלול את כל התכונות המוכרות מממירי הוט – כולל הערוצים החיים, האפשרות להקפיא את השידור או להריץ אותו אחורה וקדימה, כמו גם מאגר ה-VOD. האפליקציה זמינה כרגע למערכות ההפעלה Android TV ל-WebOS בטלוויזיות של LG וכן עבור Vidaa בטלוויזיות של Hisense.

הפיילוט של הוט מגיע כשלושה וחצי חודשים לאחר הודעתה הדרמטית של המתחרה הלוויינית yes כי בכוונתה להתבסס על האינטרנט באופן מוחלט עד שנת 2026. עם זאת, לא ברור האם במקרה של הוט השירות האינטרנטי יחליף לחלוטין את השירות המבוסס על כבלים, אותו מפעילה החברה מיום היווסדה ב-2003 – ולפני כן חברות הכבלים האזוריות מאז 1989 – או יוצע בנוסף, בעיקר עבור לקוחות שתשתית החברה אינה מגיעה לבתיהם.

החברה כבר מציעה היום שירותי טלוויזיה מבוססי אינטרנט, אך הם מיועדים לשוק המינימליסטי יותר: Next+ מציע קטלוג ערוצים ותכני VOD מצומצמים ב-99 שקלים לחודש, או 89 שקלים לחודש דרך רמי לוי, ו-Next שמציע VOD בלבד למכשירים שאינם טלוויזיות ב-29 שקלים לחודש.