חברת הסלולר הרביעית בישראל החלה את פעילותה בחיבור לקוחות לרשת החדשה, כך פורסם אמש בכלכליסט. חברת הסלולר החדשה, הוט מובייל (Hot Mobile) היא למעשה חברת מירס שנרכשה לא מכבר על ידי הוט, שאותה מחזיק איש העסקים פטריק דרהי החל מ-2011.

במסגרת הפיילוט שהחל בהוט, נמכרים כרטיסי SIM ברשת החדשה תמורת 39 ש”ח לשיחות ו-SMS ללא הגבלה הכוללות גם גלישה בדור 3 ובנוסף תינתן עוד 300 ש”ח לשימוש בחו”ל בשיחות ו-SMS, אולם ההטבה תהיה מוגבלת לחודשיים, זאת כפי הנראה עד אשר הרשת תושק רשמית. בהמשך, הוט תציע חבילות לקהל הרחב, וגם היא בדומה להלו 015 תאפשר חבילות ללא הגבלה, תמורת 120 עד 130 ש”ח לחודש שיכללו שיחות, SMS וגלישה סלולרית ללא הגבלה.

ההתחברות מתבצעת בחלק מסניפי מירס, כך גם המיתוג עדיין לא שונה להוט מובייל באופן רשמי וכן הקידומת נשארה 057, אך בחיבור המכשיר לרשת כבר מופיע HOT Mobile וכאשר תושק הרשת יקבלו המצטרפים החדשים את הקידומת 053.

המותג החדש יחליף את טכנולוגיית ה-iDEN המיושנת הפועלת ברשת מירס לרשת דור 3 מתקדמת ומהירה אולם מירס תמשיך להחזיק ברשת הישנה במקביל. כפי שדיווחנו כאן בחודש נובמבר האחרון, הרשת צפויה להתבסס על טכנולוגיית UMTS חדשה (דור 3.9) המסוגלת להגיע למהירויות הורדה של עד 84Mbps. התשתית החדשה עדיין לא פרוסה בכל הארץ (בהיקף של 300 אנטנות), ומירס חתמה על הסכם נדידה עם פלאפון לאזורים בהם טרם ישנו כיסוי מתאים, אך ברגש שתסתיים הפריסה, צפויה הרשת החדשה לגנוב את כתר הרשת המהירה בישראל מפלאפון, המחזיקה בה כיום, אך כפי הנראה לא לזמן רב, שכן אנו יודעים שפרטנר כבר עובדת על פריסת תשתיות דור רביעי מהירת יותר, הצפוית להיות זמינת לקראת סוף 2012 או תחילת 2013.

קרא עוד:  הוט חוזרת לשווק חבילות גלישה במהירות של 500 מגה-ביט

המכשירים המוגבלים של מוטורולה ששווקו עד כה ברשת מירס יתחלפו במכשירים חדשים, כך בין המכשירים שיוצעו למכירה ברשת נמצא את ה-Galaxy S II הפופולרי, Arc S ו-LG Optimus.

מירס הפסידה לאחרונה במכרז של צה”ל אשר הייתה הספקית הבלעדית של הצבא במהלך 6 השנים האחרונות וכי לא ניגשה אליו בשל חוסר בשירותי דור 3. סלקום שזכתה בו, תספק את השירות בתמורה ל-5.1 אגורות בלבד לדקה. יחד עם זאת, המפעילים הוירטואליים החדשים, רמי לוי והום סלולר המציעים 20 ו-19 אגורות לדקת שיחה, גורמים לשוק הסלולר למהפך במחירים ולתחרות גוברת מצד המפעילות הוותיקות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.