אט אט מתחילה רזולוציית ה-4K להפוך לסטנדרט בטלוויזיות שלנו (ובקרוב גם בסמארטפונים), ונראה כי ישראל היא בין המדינות הראשונות בעולם שתחל לשדר תכני וידאו ברזולוציה הגבוהה.

הראשונה לעשות זאת בארץ היא חברת הכבלים הוט (HOT), שהודיעה כי החל מינואר השנה תחל לצלם את כל סדרות המקור שהיא מפיקה ברזולוציית 4K UHD. לשם כך, שדרגה החברה את כל מערכות הציוד שלה כדי שיתאימו לרזולוציה הגבוהה – שהיא למעשה פי 4 ארבע מאיכות הצפייה הסטנדרטית כיום – Full HD 1080p. יש לציין, כמובן, שעל מנת לצפות בתכני 4K באיכות מיטבית, יהיה על הצרכן להצטייד במסכים שתומכים באיכות שכזו – שכבר כאלו נמכרים מזה כשנתיים.

סמנכ"ל התוכן של HOT, יורם מוקדי מסר כי: "HOT הייתה החלוצה בשידורי ה-HD בישראל, כאשר 'תמרות עשן' הינה הסדרה הראשונה שצולמה בארץ בשיטה זו. גם הפעם אנו הראשונים לחדש ולהביא את מיטב הקדמה בשידורים לסלון הצופה. "אנו גאים להמשיך ולהוביל את שוק הטלוויזיה המקומי הן באיכות הדרמות והן באיכות השידור שלהן".

בתחום הניידים, סוני (Sony) היא הראשונה להציג טלפון עם מסך ברזולוציית 4K על גבי Xperia Z5 Premiume, אולם בשל גודלו הקטן של המסך, ההבדלים בין האיכויות פחות בולטים בהשוואה למסכי הטלוויזיה.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.